Падіння економіки України сповільнилося до 26% у лютому — Мінекономіки


Падіння економіки України сповільнилося до 26% у лютому — Мінекономіки

Фото: depositphotos.com

Падіння ВВП України у лютому 2023 року становило 26% у річному обчисленні, згідно з оперативною оцінкою Міністерства економіки. У січні падіння ВВП склало 32%, повідомляє пресслужба міністерства.

«Загалом економічний фронт тримається – економіка продовжує функціонувати, адаптуватися, відновлюватись», – прокоментувала міністерка економіки Юлія Свириденко.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес у Telegram: коротко про важливе

Міністерка наголосила на покращенні ситуації у багатьох галузях економіки.

У лютому порівняно з січнем поточного року дещо покращилася ситуація у промисловості завдяки зниженню дефіциту електроенергії. Минулого місяця ракетних ударів по об’єктах електроенергетики було менше, ніж у січні, а їхній негативний вплив нівелювався більшою адаптивністю виробників.

У транспортній сфері поступово відновлюється активність з усіх ключових видів транспорту, крім авіаперевезень, припинених через воєнні дії.

Дещо покращилася ситуація у тваринництві, зокрема у регіонах, які відносно менше постраждали від війни та куди релокувались фермери з прифронтових територій.

Спостерігається поступове поліпшення ситуації у будівництві. Це сталося завдяки активізації будівельних робіт на деокупованих територіях.

  • 10 січня 2023 року Світовий банк знизив прогноз світового ВВП на 2023 рік та прогнозує другу глобальну рецесію за 10 років.
  • 26 січня Нацбанк покращив оцінку падіння ВВП за минулий рік та погіршив прогноз на 2023 рік.
  • 16 лютого ЄБРР погіршив економічний прогноз для України: зростання ВВП буде мінімальним.

Приєднуйтесь до нас у Facebook та беріть участь у дискусіях

Джерело