Парламент Болгарії визнав Голодомор геноцидом українського народу

01 лютого 2023 р.   14   0

Парламент Болгарії ухвалила проєкт рішення про визнання Голодомору в Україні 1932-1933 років геноцидом і категорично засудив його винуватців.

Про це повідомляє Болгарське національне радіо.

Кожна остання субота листопада відзначатиметься як День вшанування та пам’яті жертв Великого голоду в Україні, йдеться у рішенні депутатів.

Парламент Болгарії сприймає будь-яке заперечення, виправдання та применшення цього геноциду як акт ганьби пам’яті мільйонів людей, які загинули під час Голодомору, уже написано в документі.

Рішення було прийнято 134 голосами «за» проти 26 голосів «проти», оскільки депутати від проросійської націоналістичної партії Възраждане були проти рішення болгарського парламенту, а Болгарська соціалістична партія не брала участі в голосуванні.

Ініціатор рішення від «Демократичної Болгарії» Стоян Міхалев дорікнув соціалістам за те, що вони не вибачилися за поблажливе ставлення до українців за роки перебування при владі і за те, що не засудили цей злочин проти людяності. Він розповів, як маленькі українські діти йшли в поле шукати стебла пшениці, а радянська влада розстрілювала їх тільки тому, що вони були голодні.

«Принаймні з людської мудрості вони мали б вийти і сказати: «Вибачте», — сказав депутат у зверненні до БСП. Він зробив висновок, що порівняння сталінської Росії і гітлерівської Німеччини цілком доречне.

«Там було масове винищення», — заявив лідер «Демократичної партії» Атанас Атанасов. Він розкритикував » Възраждане», які заявили, що «природно» не підтримають декларацію. «Єдине, що мені спадає на думку, це те, що ви, природно, виправдовуєте тих, хто здійснював винищення», — прокоментував Атанасов.

Нагадаємо, протягом листопада й початку грудня парламенти низки європейських країн ухвалили резолюції щодо Голодомору, визнаючи його геноцидом або злочином проти українського народу. Серед останніх, 15 грудня Європарламент визнав Голодомор геноцидом.

Джерело