Парламент Молдови за дві хвилини перевів країну з молдовської на румунську мову

16 березня 2023 р.   13   0

Парламент Молдови в четвер у другому читанні ухвалив ініційований партією влади PAS законопроєкт, який передбачає закріплення в усіх законах країни поняття «румунська мова» замість «молдовської» та «рідної» мов.

Про це повідомляє «Європейська правда».

За законопроєкт у другому читанні проголосували 58 депутатів. Після голосування депутати PAS встали, вигукуючи «Браво!», а депутати від Блоку комуністів і соціалістів прийшли з плакатами на знак протесту.

З трансляції засідання парламенту видно, що ухвалення законопроєкту в другому читанні відбулось без обговорення й тривало менш як дві хвилини.

Перед засіданням блок комуністів і соціалістів вимагав виключити законопроєкт про румунську мову з порядку денного, та пропозиція очікувано не набрала необхідної кількості голосів.

Нагадаємо, що законопроєкт був проголосований у першому читанні на пленарному засіданні 2 березня.

Згідно з проєктом, словосполучення «молдовська мова», «державна мова», «офіційна мова» і «рідна мова» в будь-якій граматичній формі необхідно замінити словосполученням «румунська мова» у відповідній граматичній формі.

Тож, після «технічних змін» стаття конституції Молдови щодо мови стане коротшою і матиме наступний зміст: «Державною мовою Республіки Молдова є румунська мова».

Деталі читайте у статті:  Кінець «молдовської мови». Нащо Молдова змінює конституцію та чому це важливо для України.

Джерело