Парламент наклав «табу» на пластикові пакети

Верховна Рада України остаточно заборонила обіг пакетів з пластику.

Як повідомляє РБК-Україна, сьогодні, 1 червня, за законопроект №2051-1 проголосували 297 народних депутатів. Усі 15 голосів проти заборони дали представники фракції ОПЗЖ.

Законопроект забороняє у закладах роздрібної торгівлі та ресторанного господарства розповсюдження:

  • надлегких пластикових пакетів;
  • легких пластикових пакетів товщиною до 50 мкм;
  • оксорозкладних (оксобіорозкладних) пластикових пакетів.

Виняток становитимуть пластикові пакети, обмежені розмірами (225х345х450 мм), що використовуються для м’яса, риби та продуктів з них, а також сипучих продуктів, для яких пакет є первинною упаковкою.

За розповсюдження пластикових пакетів порушників штрафуватимуть на суму від 1700 до 3400 гривень. Штраф за повторне порушення становитиме від 3400 до 8500.

Закон набуде чинності з наступного дня після опублікування. Однак у дію його введуть через 6 місяців опісля, крім окремих положень. Експерти прогнозують, що «табу» почне діяти із 1 січня 2022 року.

Автори законопроекту пропонували стимулювати попит на виробництво біорозкладних пакетів, вироблених із крохмалю та целюлози. Такі пакети компостуються, оскільки виготовляються з органічних матеріалів. Наразі через засилля пластику попит на них низький, а ціни зависокі.

Ті пакети, які нині продають у магазинах, як біорозкладні, є оксорозкладними пластиковими. Тобто вони розкладаються під дією кисню та сонячного проміння на мікропластик і завдають шкоди довкіллю.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: РАДА ПІДТРИМАЛА ЗАБОРОНУ ПЛАСТИКОВИХ ПАКЕТІВ

  

Нагадаємо, раніше Молдова, Грузія та багато країн Євросоюзу заборонили обіг пластикових пакетів.

Фото – ілюстративне

Источник