Передати агролісгоспи громадам: на Чернігівщині хочуть розробити «дорожню карту»

Як передати райагролісгоспи громадам Чернігівщини? Який варіант для цього обрати?

 

Ці та інші питання сьогодні, 19 липня, обговорили учасники «круглого столу», який провели в обласній раді.

 

15 з 18 ДП є прибутковими

 

Жодна територіальна громада досі не надала необхідні матеріали щодо передачі земель і майна дочірніх підприємств  (ДП) КП «Чернігівоблагроліс» у свою власність. Хоча рішення сесій і є. Таку несподівану заяву зробив начальник управляння комунального майна обласної ради Василь Куліда.

 

За його словами, йдеться про 182 тисячі гектарів лісів, які надані у постійне користування 18 указаним ДП. Останні мають власну матеріально-технічну базу, 136 об`єктів нерухомого майна та 338 транспортних засобів.

 

«За результатами 2020 року, прибуток отримали 15 із 18 ДП. Сума консолідованого прибутку становить 5 мільйонів 770 тисяч гривень. Загальні доходи підприємств склали 204 мільйони 480 тисяч. Рентабельність – 3 відсотки», — доповів Куліда.

 

Він також додав: після усіх скорочень у штаті «Чернігівоблагролісу» залишається 671 чоловік. Середня зарплата, яку одержують працівники – 8245 гривень.

 

«Дограємося, що лісів у громад не буде»

 

Вкрай емоційним був виступ Героя України, власника та гендиректора ТОВ «Земля і воля» (Бобровиця) Леоніда Яковишина.

 

«Прошу вас, передайте агролісгоспи. Лісами мають володіти громади», — зазначив він.

 

Зволікання з передачею ДП та неконтрольована рубка дерев на їх території може привести до непоправного – втрати того надбання, яке створювали наші пращури на Поліссі упродовж десятиліть. На цьому наголосив у своєму виступі керівник фракції ВО «Батьківщина» в обласній раді Іван Якуб, який ініціював обговорюваний проєкт рішення.

 

«Ми догуляємося, дограємося до того, що лісів ні в обласної ради, ні в громад не буде. Вони перейдуть до держави. Область втратить ці ліси. Тому наше рішення має бути – передати громадам корпоративні права на ДП. Ми маємо підтримати громади, дати їм шанс до їх виробничої діяльності, те, з чого можно стартувати», — зауважив народний обранець.

 

Розробити «дорожню карту» і встановити квоти на продаж для місцевих переробників

 

Якуб також підтримав колегу-депутата з фракції «За майбутнє» Сергія Сергієнка, який пропонував створити «дорожню карту» передачі ДП та встановити квоти на продаж деревини місцевим переробникам.

 

Перший навів досвід Німеччини, де 70 відсотків лісопродукції іде регіональним підприємствам, решта – на федеральний ринок.

 

«Перше – треба передати ліси громадам. А потім аукціони. А вони бувають різними. Це у наших повноваженнях зробити з ДП аукціони для тих переробників, які працюють на цій території», — підкреслив Якуб.

 

Уся надія на інвентаризацію та робочу групу

 

Учасники «круглого столу» заслухали в.о. та першого заступника  гендиректора КП «Чернігівоблагроліс» Дениса Усікова та інших керівників. Але так і не почули відповіді на багато запитань. Зокрема, як зрушити з місця ситуацію, дати шанс агролісгоспам та громадам.

 

Як виявляється, не на всі земельні ділянки у ДП є державні акти на право постійного користування, а останнє лісовпорядкування проводили у 2017 році. Це створює правову колізію. Адже торік змінився адміністративно-територіальний устрій, провели укрупнення районів. Землі ДП «розпорошили» по низці громад. Відтак потрібно провести інвентаризацію, на яку витратити від 3 до 30 мільйонів.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ОБЛАСНА РАДА МОЖЕ ПЕРЕДАТИ АГРОЛІСГОСПИ МІСЦЕВИМ ГРОМАДАМ

 

Зрештою, учасники «круглого столу» вирішили створити робочу групу, аби за тиждень підготувати проєкт рішення для наступної сесії.

 

Фото – ілюстративне

 

 

 

 

Источник

Новости Чернигова