«Переговори вже ведуться». Маркарова заявила, що в Україні можливе виробництво систем Patriot і ракет до них

23 квітня 2024 р.   24   0

В Україні можливе виробництво американських систем Patriot і ракет до них. Відповідні переговори між українською стороною та партнерами вже активно проводяться.

Таку заяву зробила пані посол України у США Оксана Маркарова. Про це вона сказала в інтерв’ю українським ЗМІ.

Вона згадала про візити президента України до США у вересні і грудні минулого року, під час яких питання спільного виробництва систем Patriot було одним з центральних.

“Між візитами вже було два засідання бізнесів, українських і американських, з усіма, тому що насправді Patriot – це не один навіть виробник, це декілька, які виробляють різні частини”, – зазначила пані посол.

За її словами, наразі ведеться активна робота у цьому напрямку.

“Маємо почати самі виробляти дуже багато, як мінімум складових, а як максимум уже завершених деяких продуктів. Ми розуміємо, що навіть після нашої перемоги Росія нікуди не подінеться”, – зазначила Маркарова.

Вона також зауважила, що ця війна показала, наскільки низька готовість світового співтовариства до швидкого збільшення виробництва у потрібні моменти.

Пані посол також висловила надію, що співпраця з бізнесом у цій сфері сприятиме не лише підвищенню обороноздатності України, а й зміцненню безпеки у всьому світі.

“Тому це велике глобальне стратегічне завдання і якраз це великий елемент економічної співпраці, але і також підвищення боєздатності і виробництва тих спроможностей, які потрібні Україні зараз негайно, але вони також будуть потрібні всім нам”, – сказала вона.

Україна може отримати від країн НАТО додатково шість ЗРК Patriot. Також Німеччина вирішила передати Україні вже третю свою систему – вона стане сьомою.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба повідомив, що партнери України значно активізували зусилля для надання нашій країні систем протиповітряної оборони для захисту від атак Росії. Такої інтенсивності роботи від союзників з надання ППО не було від початку повномасштабного вторгнення РФ.

Джерело

Новости Чернигова