30 липня до Чернігівського райуправління поліції звернулась 40-річна містянка із заявою про шахрайські дії відносно неї.
Про це повідомляє Відділ комунікації поліції у Чернігівській області.
Потерпіла повідомила правоохоронцям, що їй зателефонував невідомий чоловік, який представився працівником служби безпеки банку. В ході розмови незнайомець повідомив, що потрібно «поставити захист» на мобільний додаток банку, щоб стороння особа не мала доступу з інших пристроїв до її акаунту. Для цього жінці потрібно було слідувати вказівкам незнайомця – а саме, перерахувати свої кошти на вказаний незнайомцем номер банківської картки.
В подальшому розмову з потерпілою продовжила вже інша псевдоробітниця банку, яка контролювала в телефонному режимі всі дії заявниці та вмовила потерпілу перейти до сервісу «кредити» та оформити кредит, та в подальшому перерахувати ще й кредитні кошти на рахунок незнайомки. Після того, як заявниця закінчила перерахунки, зв’язок із «співробітницею банку» обірвався. Загалом потерпіла перерахувала шахраям майже 162 тисячі гривень. Усвідомивши, що її ошукали, жінка звернулася до поліції.Реклама:
За цим фактом поліцейські відкрили кримінальне провадження за статтею 190 Кримінального кодексу України (шахрайство).
Читайте також: «Оновила дані» в оператора і втратила 60 тисяч гривень: ніжинку ошукали шахраї
Поліцейські закликають мешканців Чернігівщини не передавати стороннім особам жодних відомостей про свої банківські картки та уникати операцій з переказу грошей на невідомі рахунки. Представляючись співробітниками банків, шахраї випитують секретні дані та можуть отримати доступ до ваших рахунків.
Поліція наполегливо рекомендує: ніколи не виконуйте вказівок незнайомих осіб, які пов’язані з переведенням коштів, по телефону нікому не розповідайте ніяких відомостей зі своєї картки. Якщо висувають умову, що для виконання певних дій потрібно повідомити пін-код вашої картки або одноразовий пароль з SMS-повідомлення — негайно завершуйте розмову. Це шахрай! Всі операції щодо безпеки картки проводьте тільки особисто у відділенні банку.
Нагадаємо, до поліції звернулась 66-річна мешканка Ніжинського району із повідомленням, про те, що з її банківського рахунку зникло понад 30 тисяч гривень. Жінка розповіла поліцейським, що в соціальній мережі «Фейсбук» вона побачила оголошення про оформлення «грошової допомоги» та зацікавилась ним.
Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: Telegram Viber Facebook Instagram Джерело: cn.npu.gov.ua Теги: Чернігів, Поліція, Шахрай, Оператор, Дані, Ошукали Новини по темі:
31.07.2024, 17:08 233 Маніпуляція від шахраїв: як не піддатися їх психологічному впливу т
31.07.2024, 15:24 289 Ніжинці Назар Музиченко та Нікіта Трегуб — призери Чемпіонату України
31.07.2024, 09:13 333 На Чернігівщині перейменували 1734 вулиці та провулки: планують ще
30.07.2024, 15:42 719 756 ДТП за перше півріччя 2024 року на Чернігівщині: скільки з них
29.07.2024, 18:14 578 Грозова погода та пориви вітру: на Чернігівщину суне негода
29.07.2024, 13:46 1029 Жінка з чотирма дітьми в лікарні: на Чернігівщині виявили хвору на ска Реклама: