Переваги, недоліки та конструкція механічних тонометрів

Якщо знаходитеся в пошуку надійного та точного приладу для вимірювання артеріального тиску, то найкращим вибором стане механічний тонометр. Саме така техніка найчастіше використовується у медичних закладах. Це пов'язано з тим, що механічні тонометри виготовляють з якісних матеріалів, тому вони здатні працювати декілька десятків років.

Параметри вибору механічних тонометрів

 

Щоб обрати якісний прилад, потрібно враховувати декілька характеристик.

Основні конструктивні елементи механічного тонометра:

— Манжет, який повинен бути універсальним та підходити для людей різної статури. При необхідності можна обрати манжет збільшеного розміру, розрахований на людей з високою вагою. Звертають увагу на матеріал виготовлення манжету. Якщо приладом будуть користуватися одразу декілька людей, оптимальний варіант – обрати нейлонові манжети замість бавовняних.

— Помпа. Це конструктивний елемент, який дозволяє накачувати повітря в середину. Щоб конструкція працювала справно, потрібно щоб помпа була досить м'якою. Зазвичай її виготовляють з латексу або з гуми.

— Щоб покращити та подовжити роботу приладу, манометр для вимірювання тиску вставляють у металевий корпус. Для вимірювання потрібних показників необхідно, щоб регулятор тиску працював справно. Вивільнення зайвого тиску може здійснюватися за допомогою клавіш, кнопок або гвинтів.

Переваги та недоліки механічних тонометрів

 

Головна перевага механічних тонометрів – невисока вартість. Автоматичні та електронні моделі коштують великих грошей, через наявність електроніки та спеціальних чіпів. Саме механічні прилади вважаються еталонними, бо розмови або фізична активність слабо впливають на показники. В процесі самостійного вимірювання можуть виникати складнощі, тому зазвичай для контролю потрібно залучити ще одну людину.

Удосконаленим варіантом механічних тонометрів вважають напівавтоматичні моделі. Замість звичайного манометра, тобто циферблату, використовують електронний дисплей. Моделі працюють з використанням батарейок та можуть доповнюватися підсвіткою або звуковими оповіщеннями. Це дозволяє не лише спостерігати за зміною тиску, але й почути відповідний сигнал, щоб припинити заповнення манжета повітрям. Такі прилади обійдуться дещо дорожче, ніж механічні тонометри.

Найсучаснішим варіантом, який дозволяє заощадити час, вважають автоматичні тонометри. Повністю всю роботу виконує техніка. Не потрібно самостійно та вручну, з використанням помпи, нагнітати повітря у манжет. Все це можна зробити за допомогою клавіші. Достатньо вдягнути манжет та натиснути відповідну кнопку. Все інше за оператора зробить техніка. Не дивлячись на простоту використання, у автоматичних тонометрів є величезна похибка, на яку суттєво впливає активність пацієнта.

Источник