Перевантажену фуру на Чернігівщині «полегшили» на 50 тисяч гривень

Господарський суд Чернігівської області задовільнив позов прокурора про стягнення плати за проїзд великоваговим транспортним засобом.

Згідно законодавства, перевезення небезпечних, великогабаритних і великовагових вантажів автомобільним транспортом допускається за окремим дозволом в порядку і за плату, що визначені окремими актами законодавства.

Факти перевищення встановлених нормативів фіксуються спеціалістами регіональних управлінь Державної служби України з безпеки на транспорті, матеріали яких, у випадках несплати коштів у добровільному порядку, стають підставою для звернення прокурорів до суду.

Саме за таким сценарієм відбувалися події у випадку з позовом Прилуцької місцевої прокуратури про стягнення майже 50 тис грн з порушника, який із перевищенням нормативно допустимих вагових параметрів перевозив нафту.

При цьому перевізник проігнорував, що переміщення рідкого вантажу спричиняє збільшення динамічної маси транспортного засобу при гальмуванні, а також порушує його стійкість, що може призвести до непередбачуваних наслідків техногенного характеру та є загрозою для безпеки дорожнього руху.

Загалом, лише у поточному 2020 році за аналогічними позовами органів Чернігівської обласної прокуратури судами вже присуджено стягнення до бюджету понад 600 тис. гривень.

пресслужба прокуратури Чернігівської області

Источник

Новости Чернигова