Підлітки з Чернігівщини “нащедрували” 130 тисяч на авто для ЗСУ

Нащедрували на автомобіль для військових. Підлітки з Бахмача, що на Чернігівщині, заробили 130 тисяч гривень, зігравши 24 рази новорічну виставу. З виставою об’їздили підприємства міста та громади. Автомобіль вже відремонтували волонтери й з побажаннями від дітей його незабаром передадуть землякам, які воюють на передовій, – повідомляє Суспільне Чернігів.

Діти зустрічають автівку, на яку самі зібрали гроші. Автомобіль купили для військових, що воюють на передовій. Тут його ремонтують волонтери.

“Ця машина вже буде завтра віддаватися, вона вже вся зроблена. Машина була в гарному стані, то був приємний і швидкий ремонт, нічого серйозного по цьому автомобілю не було”, – волонтер-автомеханік Сергій Ткаченко.

Волонтер-автомеханік Сергій Ткаченко. ФОТО: Суспільне Чернігів

Машина обійшлася у сто тисяч гривень і ремонт у 30 тисяч – саме стільки ці діти зібрали цьогоріч на щедрівках. Зі своєю виставою вони обійшли підприємства Бахмача та громади. Готувались до вистави два місяці. Сценарій писала вчителька і волонтерка з громадської організації “МЕТАМОРФОЗИ” Тетяна Левченко.

“У нас була велика ціль: зібрати на машину і зібрати велику суму, бо машина потрібна, а донати йдуть дуже повільно. Тому ми вирішили написати виставу про нас, про наші “Метаморфози”, про те, що ми збираємо на машину. Ця щедрівка новітня, але в ній є всі традиційні елементи. Наші герої збирають на машину, ми теж збираємо на машину”,  розказує Тетяна Левченко.

Тетяна Левченко. ФОТО: Суспільне Чернігів

Довго не могли знайти актора на роль росіянина Кощея, ніхто не погоджувався. За сценарієм Кощей з Бабою Ягою розмовляють російською.

Ось цитата з вистави:

“Белочка Тетяна заставляет всех говорить мовою. Знаешь, как она меня називает? Чахлик невмирущий. Какой ужас!”

Погодився Назар. Каже, спочатку глядачі насторожено сприймали, але ж це антигерой.

“З часом всі зрозуміли, що це заплановано, і ми, насправді, нормальні українські діти, а не росіяни”, – каже Назар Конюшенко.

Назар Конюшенко. ФОТО: Суспільне Чернігів

Це вже третя вистава, яку ставлять бахмацькі діти заради збору коштів для ЗСУ.

“Я хочу, щоб я приносила користь, щоб скоріше була перемога. Щоб уже не було повітряних тривог, щоб уже всі воїни повернулися додому”,  говорить акторка Юлія Корень.

Юлія Корень. ФОТО: Суспільне Чернігів

Акторка Поліна Шатан каже:

“В комп’ютері можна завжди посидіти, а допомогти воїнам не завжди можна”.

Поліна Шатан. ФОТО: Суспільне Чернігів

Катерина Слюсар, яка також грає у виставі, додає:

“Я зараз пишаюсь своєю командою, якою ми ходили колядували і заробили 100 тисяч на машину”.

Катерина Слюсар. ФОТО: Суспільне Чернігів

А її колега по сцені Анна Олійник з посмішкою згадує:

“Хтось плакав, хтось сміявся. Це настільки було приємно бачити справжні емоції людей, що аж на душі тепло”.

Анна Олійник. ФОТО: Суспільне Чернігів

Тетяна Левченко розказує:

“Коли діти виходили і чоловіки витирали сльози, і казали, що їхній начальник дає гроші, а вони дають від себе, нам казали, що ми подарували тепло на ці свята. А після цього почалися бомбардування і тривоги. Я дуже рада, що ми якось встигли між повітряними тривогами, що не довелося ходити з дітьми під час повітряних тривог”.

Підлітки з Бахмача грають у новорічній виставі. ФОТО: Дарья Шатан

За виступи домовлялись попередньо. Ходили з виставою Бахмачем, шукали транспорт і їхали по селах громади, щоб заробити якмога більше.

“Це вони лише готівки назбирали 100 тисяч, а так плюс нам ще на розрахунковий рахунок надійшло. Загалом це 130 тисяч – це повністю покриває витрати на машину навіть з ремонтом”, – говорить голова молодіжної громадської організації “МЕТАМОРФОЗИ” Вікторія Іванько.

Вікторія Іванько. ФОТО: Суспільне Чернігів

Автомобіль днями вирушає на передову. Діти залишають свої побажання воїнам-землякам на згадку. Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Источник

Новости Чернигова