Підприємства міста несуть мільйонні збитки. Чи є вихід?

  49   0

Через постійні масовані російські атаки на критичну інфраструктуру українці потерпають від постійних відключень електроенергії. А бізнес несе колосальні збитки через вимушене призупинення діяльності.

Тільки-но підприємці більш менш оговталися від шоку початку війни та налагодили роботу в нових реаліях, як з’явилася нова глобальна проблема – аварійні відключення, каже керівниця одного зі швейних підприємств на Прилуччині, яке нині виконує надважливе державне замовлення.

У той час, коли в умовах війни левова частка виробництва скоротила свої потужності, швейна фабрика навпаки почала розширювати виробництво, створюючи нові робочі місця. Та, нажаль, через аварійні відключення електрики, які тривають понад 6 годин, підприємство несе колосальні збитки.

Директорка швейної фабрики Ірина Зайцева разом зі своєю колежанкою з підприємства «Алітоні», яке до речі змушене призупинити свою діяльність через відсутність генератора, намагаються достукатися до влади різних рівнів.

Через перебої з електрикою мільйонні збитки несе і Прилуцький м’ясокомбінат, розповідає його директор Артем Рожко. Відсутність електроенергії тягне за собою дефіцит вентиляції, водопостачання, а це одні з основних складових, які допомагають функціонувати свинофермам та птахівництву. Коли підприємство понад 6 годин працює без світла, розраховувати на генератор теж не є виходом.

ТОВ «ТРК ТІМ» теж потерпає від нестабільних відключень, які часто не прив’язані до жодних графіків. Компанія є оператором зв’язку, має власну телекомунікаційну мережу, телеканал в цифровому мовленні та FМ-радіостанцію. В умовах воєнного стану надає послуги інтернет-зв’язку об’єктам критичної інфраструктури, забезпечує всі навчальні та медичні заклади, відділ поліції, роботу сирен тощо. Зупинка роботи ТОВ «ТРК ТІМ» призведе до припинення послуг зв’язку та інформування населення частини Чернігівської області, що в умовах воєнного стану є недопустимим.

В таких надскладних умовах, коли бізнес ледь животіє, має відбутися діалог з владою. Адже без зворотного зв’язку вирішити таку глобальну проблему самотужки представникам бізнесу не під силу.

Проблема полягає не лише у незручних графіках, а ще й у їх відсутності, під які могли би підлаштуватися підприємці.

За іронією долі, світло зникає саме під час запису інтерв’ю, і до речі не за графіком!
 
Для порівняння знімальна група «Подій» поцікавилася досвідом інших міст. Для прикладу довідалися, як очільник Ніжина переймається проблемою аварійних відключень та у який спосіб намагається допомогти вплинути на вирішення даної проблеми.

Джерело

Новости Чернигова