Підрив Північних потоків. США: Не забігайте наперед, розслідування триває


Підрив Північних потоків. США: Не забігайте наперед, розслідування триває

Джон Кірбі (фото — ЕРА)

В адміністрації США закликали «не забігати наперед» із припущеннями про диверсію на газопроводах Північний потік, оскільки жодне з розслідувань поки що не завершено. Про це сказав на брифінгу координатор Ради нацбезпеки Білого дому зі стратегічних комунікацій Джон Кірбі.

Читайте нас у Telegram: тільки важливі та перевірені новини

Кірбі відповів на запитання про публікацію в The New York Times, де з посиланням на джерела в американській розвідці повідомлялося, що диверсію на газопроводах Північний потік у Балтійському морі нібито провели «проукраїнські групи».

Він сказав, що всі три розслідування диверсій на Північних потоках тривають, ці розслідування ведуть різні країни, і жодне з розслідувань поки не дійшло певних висновків.

«Наскільки я знаю, жодна з цих трьох країн не оголосила публічно про свої результати… Ми вважаємо, і президент це сказав прямо, що це був акт саботажу, але ми маємо спочатку закінчити розслідування, і лише після цього розглядатимемо подальші дії», – сказав Кірбі.

7 березня радник Офісу президента Михайло Подоляк заявив, що Україна не має відношення до «казусу» у Балтійському морі з газопроводами Північний потік і не володіє інформацією про «проукраїнські групи» диверсантів.

  • У вересні 2022 року на трасі газопроводів Північний потік сталися вибухи, після чого три з чотирьох ниток трубопроводу стали непридатними для експлуатації. Одна нитка Північного потоку-2, за російською інформацією, залишилася в робочому стані, хоча в Європі сумніваються у цьому.
  • 3 березня 2023 року було заявлено, що Росія збирається законсервувати пошкоджені вибухами газопроводи ПП-1 та ПП-2 і не відновлюватиме їх.

Джерело

Новости Чернигова