Після пересадки серця: вертоліт Ніжинського авіазагону ДСНС доправив пацієнта до лікарні

17 березня вертоліт ніжинського спеціального авіазагону ДСНС України здійснив шляхетну місію —  транспортував до київського Інституту серця 38-річного пацієнта після трансплантації.

 

Пілоти-рятувальники посадили машину на майданчику, що знаходиться просто на даху лікарні.

 

Про це повідомили у пресслужбі ДСНС.

 

38-річного чоловіка, якому пересадили серце в одній із лікарень Запоріжжя, супроводжувала команда лікарів з Києва. За історією спостерігала уся країна, адже 15 березня пацієнт отримав шанс продовжити життя вже із новим серцем. Його пересадили після згоди родичів іншого чоловіка, який помер від інсульту. Для врятованого це стало єдиною можливістю: за життя він вже переніс 2 операції на серці.

 

Команда лікарів успішно провела трансплантацію.

 

 

А директор Інституту серця Борис Тодуров подякував усім учасникам рятувальної операції за гарну командну роботу, сприяння та супровід.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: НІЖИНСЬКІ РЯТУВАЛЬНИКИ ОТРИМАЛИ П'ЯТИЙ ГЕЛІКОПТЕР SUPER PUMA ВІДЕО

 

 

 

Нагадаємо, 17 березня Уряд підтримав спільну ініціативу Міністерства внутрішніх справ та Міністерства охорони здоров’я щодо створення Єдиного аеромедичного простору. У його межах запровадять систему аеромедичної евакуації та авіаційне транспортування донорських органів. Повітряні судна рятувальників та правоохоронців цілодобово чергуватимуть разом із бригадами служби екстреної медичної допомоги.

 

Вже з 1 квітня проєкт запустять у Львівському регіоні (Львівська, Закарпатська, Івано-Франківська, Волинська, Рівненська, Тернопільська і Чернівецька області), а з 1 травня — у Київському, який забезпечить допомогою Київську, Вінницьку, Житомирську, Кіровоградську, Полтавську, Сумську, Чернігівську області та місто Київ. Сьогодні цілком готові до роботи дві вертолітні бази — у Львові та Києві.

 

Источник

Новости Чернигова