Після повномасштабного вторгнення й вигнання військ рф з Чернігівщини місцеві садки працювали нетривалий час – з травня по серпень минулого року. Проте з початком нового навчального року Рада оборони Чернігівської області заборонила роботу навчальних закладів, які знаходяться на відстані до 40 кілометрів від Державного кордону України. У квітні поточного року Рада оборони переглянула свою попередню постанову й зменшила відстань, на якій діє заборона з 40 до 25 кілометрів.

Слід зазначити, що відновити роботу в теперішніх умовах є можливість тільки у одного з двох дитячих садків у Городні, а саме у дитячого садка №4, оскільки лише в нього є обладнане укриття на випадок повітряних тривог. До ймовірного відкриття садка готувались, тому укриття обладнали заздалегідь. У квітні запрацювали три старші групи для дітей дошкільного віку, щоб вони мали змогу краще підготуватися до школи. У поточному місяці дитячий садок відкрив ще три групи для молодших дітей – віком 3-4 роки.

–Хочу акцентувати увагу на тому, що садок поки приймає тільки дітей працюючих

батьків. Нині у нас виховуються 80 дітей – стільки, скільки може вмістити наявне укриття. Якщо нам вдасться відремонтувати додаткові підвальні приміщення й переобладнати їх в укриття – зможемо прийняти більше малят. Є перспектива задіяти міжнародну допомогу чи грантові програми, однак це поки що плани. Взагалі потужність закладу така, що він може прийняти 180 і більше дітей, – зазначила директорка Світлана Луданик.

У садку ж радіють відновленню роботи, бо майже два роки заклад не працював нормально. Завдяки роботі шести груп адміністрація задіяла всіх вихователів і нянь. Тепер вони працюють по два тижні, змінюючи один одного. Таким чином вдалося активізувати колектив, який вже засумував на тривалому простої. Окрім роботи груп, відновили свою діяльність практичний психолог й логопед. Як і раніше, фахівці допомагають дошкільнятам долати мовленнєві труднощі, до яких ще й додалися стреси воєнного часу. Педагогічні працівники проходять курси підвищення кваліфікації, профільні й додаткові навчання.

See insights and ads

Boost post

Like

Comment

Share

Джерело

Новости Чернигова