По Десні ходити може: ексдиректор Чернігівського річпорту проти продажу «Казбеку»

Теплохід «Казбек» продадуть з молотка.

Проект рішення про його приватизацію розглядатимуть на сесії Чернігівської міської ради 28 квітня.

Основна причина продажу, стверджує міський голова Владислав Атрошенко, – обміління Десни.

Про це повідомляє Суспільне Чернігів.

Згідно з пояснювальною запискою до проекту рішення, залишкова вартість теплохода 70 тисяч гривень, а дизельного двигуна – трохи більше за 30 тисяч гривень.

«Якщо цей корабель буде з назвою «Казбек» ходити по водах Дніпра, то це – краще для його долі, ніж він буде тут використовуватись як кафе, у кращому випадку, в літній період і як притулок для безпритульних взимку», – сказав міський голова Чернігова.

Колишній директор Чернігівського річкового порту Валентин Тоцький розповідає, це – вже не перша спроба продати «Казбек». З його слів, у 2003 році фонд держмайна хотів продати його за 300 тисяч гривень.

Теплохід «Казбек» 1972 року випуску. Як для річкового судна, він не старий і по Десні ходити може, говорить Валентин Тоцький. І додає – Десна маловодна, в тому числі і через відсутність судноплавства.

«Десна маловодна і через те, що перестав ходити транспорт річковий. Річка ж не тільки наповнюється дощем чи снігом, вона ж і наповнюється ґрунтовими водами, і ці ключі, ці джерела в річці, зараз вони замулились, теплоходи не ходять, потихеньку затягується-затягується, і немає підживлення», – говорить Валентин Тоцький.

До ідеї продати «Казбек» він ставиться негативно. Каже, організовувати прогулянки по Десні можна і зараз.

Пік популярності «Казбека» припав на середину минулого десятиліття. В 2003-2004 роках за сезон перевозили близько 40 тисяч людей, говорить Валентин Тоцький.

З його слів, туристичному Чернігову теплохід просто необхідний.

«Зараз планують реконструкцію скверу ім. Попудренка за 50 мільйонів. Я думаю, що один мільйон гривень для того, щоб теплохід «Казбек» привести до ладу і щоб він залишився, як візитна картка на Десні, виділити можливо», – сказав Валентин Тоцький.

Остаточно долю «Казбека» депутати вирішуватимуть 28 квітня – на сесії Чернігівської міськради.

Источник

Новости Чернигова