Побував у Ягідному та на зруйнованому росіянами мосту через Десну: Зеленський відвідав Чернігівщину у річницю визволення

Побував у Ягідному та на зруйнованому автомобільному мосту через Десну: 3 квітня Президент України Володимир Зеленський під час робочої поїздки відвідав Чернігівську область.

 

Разом із главою держави до Ягідного приїхали віцеканцлер Німеччини Роберт Габек, посол Німеччини в Україні Анка Фельдгузен, а також керівник ОП Андрій Єрмак.

 

У Ягідному російські військові примусово, як живий щит, тримали у підвалі школи 366 людей. Самі ж на верхніх поверхах організували штаб. Від задухи тоді померли 11 місцевих жителів.

 

 

«27 днів були у підвалі. Вижили – стоячи й сидячи. 11 людей, на жаль, загинули. І всі ці люди якимось чином у пітьмі жили й чекали повернення України», – сказав він.

 

Президент розповів, що бранці в темряві писали на стінах прізвища й дати смерті односельців, щоб не забути. А діти писали рядки гімну України. 

 

З приміщення підвалу школи люди вийшли 31 березня 2022 року.

 

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 3 КВІТНЯ — РІЧНИЦЯ ВИХОДУ РОСІЙСЬКИХ ВІЙСЬК З НАСЕЛЕНИХ ПУНКТІВ НАВКОЛО ЧЕРНІГОВА

 

Також разом з начальником Чернігівської ОВА В’ячеславом Чаусом Володимир Зеленський побував на зруйнованому автомобільному мосту через Десну. Російські літаки у березні минулого року скинули на нього, як мінімум шість авіабомб, чим значно ускладнили транспортний зв'язок Чернігова з, тим же Києвом.

 

 

Наразі відновлювальні роботи на мосту тривають, а В'ячеслав Чаус у розмові з Президентом зазначив, що ускладнюють ситуацію залишки зруйнованої частини мосту на дні Десни.

 

Фото — Офіс Президента

 

Источник