02 квітня 2024 р. 17 0
Щорічно Олег Зінченко збирає березовий сік на своїй присадибній ділянці у селі Полова що на Прилуччині. Говорить, «врожай» іноді сягає 500 літрів. Цінний продукт чоловік заготовляє для себе та родини, запевняє – найкращий час для збору березового соку це початок квітня.
Глибина отвору має сягати не більше 7 см. Все залежить від дерева. Пробурити лунку – лише перший крок. Надалі необхідно прибрати залишки березової стружки з каналу, аби деревина не потрапила у сік, далі знімаємо кору і коригуємо розміри надрізу і сокозбирача. Олег радить виготовляти сокозбирачі з бузини, говорить, фруктові дерева найкращі у цій справі.
Декілька вправних рухів, і вже можна побачити перші крапельки березового соку. Наступний крок – приєднати найбільш зручний резервуар для напою і збирати сік щоранку чи щовечора. Чоловік говорить, достатньо випити до 10 літрів березового соку, аби почуватись добре, адже він містить майже 30 вітамінів та мінералів. А ще березовому соку притаманні лікувальні здібності, він гарно впливає на нирки, жовчний міхур та печінку.
Родина Зінченків вживає сік як у чистому вигляді, так і з корисними добавками.
Сезон збору березового соку зазвичай закінчується коли починають розпускатися бруньки на березі, а сік стає каламутним і гірким.
Після збору отвір треба закрити мохом або глиною, аби захистити дерево від інфекцій. Тож поспішайте зібрати корисний березовий сік, доки є така можливість.