Покатали на повітряній кулі: «ОПОРА» звинуватила партію «Рідний дім» у непрямому підкупі виборців

16 жовтня політична партія «Рідний Дім» організувала на Красній площі катання чернігівців на повітряній кулі за репости в соцмережах. В той час вже було відомо, що з понеділка 19 жовтня, Чернігів увійде до «червоної» епідемічної зони. Спостерігачі «ОПОРИ» заявляють, що такі дії мають ознаки непрямого підкупу виборців, і що вже звернулись до поліції з відповідною заявою.

Попередня агітація відбувалась на офіційній сторінці партії «Рідний Дім» у мережі Facebook, де пропонували підписатись на сторінку партії, зробити репост з хештегом #яголосуюзаріднийдім. «ОПОРА» наголошує, що пропозиція супроводжувалася  згадуванням назви партії «Рідний дім», використанням символіки та логотипів партії.

Додатково до агітації була надана пропозиція для виборців у виді послуги – піднятися над містом на повітряній кулі, якщо «ти  виконав всі умови репосту та показав його на місті старту повітряної кулі» – центральній площі міста. За інформацією від спостерігачів ОПОРИ, послуга надавалася невідомими особами. 

В свою чергу, заступник міського голови Олександр Ломако в програмі «Виборчий округ», що виходить на Суспільному, не вбачає катання на кулі підкупом виборців.

Покатали на повітряній кулі: «ОПОРА» звинуватила партію «Рідний дім» у непрямому підкупі виборців, фото-5

«Там немає жодного підкупу виборців. Гроші людям не роздають, вони там катаються собі. 9000 політ на кулі коштує, за одну годину на кулі можуть покататися близько 60 людей — по 4 людини за один раз. Куля працювала 6 годин. Собівартість катання однієї людини склала декілька десятків гривень, що не є підкупом»
, — сказав Ломако.

Источник

Новости Чернигова