Поки Україні бояться давати F-16, вона втрачає пілотів, які можуть освоїти їх – військові


Поки Україні бояться давати F-16, вона втрачає пілотів, які можуть освоїти їх – військові

Винищувач F-16 (Фото — EPA)

Поки Захід ніяк не може наважитися і дати Україні сучасні винищувачі, в боях з окупантами гинуть українські пілоти, які здатні їх швидко освоїти. Про це у Повітряних силах ЗСУ сказали The Telegraph.

Читайте нас у Telegram: тільки важливі та перевірені новини

Журналісти видання поговорили з кількома офіцерами Повітряних сил України, які розповіли їм, як триває війна з Росією у повітрі.

Полковник Володимир Логачов сказав The Telegraph, що поки Україна продовжує чекати на рішення Заходу про постачання сучасних винищувачів, у неї залишається все менше пілотів, які можуть швидко освоїти нову техніку.

«У нас був список найбільш просунутих пілотів, яких можна було навчити на F-16, і, на жаль, деякі з них уже загинули у бою», – сказав Логачов.

За словами майора Вадима Ворошилова, стримувати росіян на застарілих радянських літаках стає все важче. За його словами, росіяни влаштовують українським пілотам засідки.

«Випускають літак, змусивши українського пілота повірити, що літак лише один. А потім із різних боків з’являються ще два-три», – каже Ворошилов.

Він зазначає, що українці продовжують літати на МіГ-29 радянської доби, на яких можна у кращому разі «утримувати поле бою» проти надзвукових винищувачів Су-35 та бомбардувальників Су-34.

Ворошилов стверджує, що з F-16 українські пілоти зможуть «контролювати повітряний простір, а також море та землю для захисту піхоти».

«Нам потрібно більше сучасних літаків, щоб бути кращими за противника», – сказав він.

  • 5 лютого 2023 року глава МО Резніков сказав, що союзники дадуть ЗСУ тактичну авіацію, «обговорюється лише тип винищувача», але 17 лютого глава МЗС Кулеба заявив, що винищувачі не пообіцяла поки жодна з країн, хоча незабаром оголосять про навчання льотчиків.
  • 28 березня глава Пентагону Остін допустив передачу ЗСУ F-16, але не зараз. Сказав: «На це потрібно півтора року».
  • 30 березня Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний звернувся до західних союзників із закликом надати українським льотчикам американські винищувачі F-16.

Джерело