Помер письменник та режисер з Чернігівщини Станіслав Маринчик

29 грудня, на 85-році життя, відійшов у вічність уродженець Ічні, видатний письменник, сценарист, режисер, краєзнавець та публіцист Станіслав Маринчик.

Трагічною новиною поділився на своїй Facebook-сторінці його давній приятель і колега Микола Смілик.

Він нагадав, що покійний був засновником народних самодіяльних кіностудій "Заспів" та "Сівач", лауреатом багатьох літературних премій, засновником і головою ічнянського літературного об’єднання "Криниця" і просто чудовою людиною.

Станіслав Гаврилович народився 25 липня 1937 року. Вищу освіту здобув на філологічному факультеті Білгородського державного педінституту. В творчому доробку Станіслава Маринчика — кінопортрети видатних земляків «Творець незвичайного», «Чародій», «Повторився в учнях», «Вірність», «Душа до творчості охоча» та інші, книжки «Біле латаття» та твори у 2-х томах.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У МЕНІ ВІД КОРОНАВІРУСУ ПОМЕР ІГУМЕН МАРК

Крім того, Станіслав Гаврилович був заслуженим працівником культури України, лауреатом обласної премії імені Михайла  Коцюбинського, Міжнародної літературної премії імені Миколи Гоголя, премії імені Пантелеймона Куліша та інших. Нагороджений медаллю Івана Мазепи (2016).

 

 

Источник