Понад 7,8 мільйона заборгували чернігівці, які отримують пільги на оплату житлово-комунальних послуг

Понад 7,8 мільйона заборгували чернігівці, які отримують пільги на оплату житлово-комунальних послуг і отримують її в готівковій формі.

 

Про це повідомили на загальноміській нараді в міськраді.

 

«Є люди, які отримують субсидії. Там все зрозуміло, оскільки вона кожні півроку переглядається і не продовжується, якщо є заборгованість. Але є й мешканці, яким державою визначений рівень пільги, зокрема: 50, 75 або 100%. Наразі прийняте рішення щодо монетизації таких пільг, тобто кошти сплачуються конкретно людям за ці послуги», – пояснив під час наради в. о. Чернігівського міського голови Олександр Ломако.

 

Але замість того, щоб розрахуватися цими коштами за отримані послуги, чернігівці витрачають їх по-іншому, накопичуючи борги перед надавачами послуг.

 

Про це йшлося під час доповіді директора КП «Чернігівводоканал» і позаштатного радника секретаря Чернігівської міської ради з питань житлово-комунального господарства Сергія Малявка.

 

Він уточнив, що для аналізу взяли дані тільки тих містян, які мають пільгу у розмірі  50%, 75% або 100%.

 

«Загальна заборгованість чернігівців-пільговиків за комунальні послуги, які надаються у місті: КП «Чернігівводоканал», АТ «ОТКЕ», КП «ТКЕ», КП «АТП–2528» та комунальними ЖЕКами – понад 7,8 млн грн. До того ж, сюди не входять дані від ОСББ, газо- та електрокомпаній. Зокрема, заборгованість за опалення та гарячу воду – 3,9 млн грн, за холодну воду – майже 2 млн грн, за вивіз сміття – 1,4 млн грн», – додав Сергій Малявко.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: НА ЧЕРНІГІВЩИНІ ЗАБОРГОВАНІСТЬ НАСЕЛЕННЯ ЗА ГАРЯЧУ ВОДУ Й ТЕПЛО СТАНОВИТЬ 240 МІЛЬЙОНІВ ГРИВЕНЬ

 

Наприклад, з боржниками КП «Чернігівводоканал» з числа пільговиків, неодноразово спілкувалися працівники підприємства, аби вирішити питання з несплатою за спожиті послуги.

 

«Ситуація достатньо кричуща. Наші працівники неодноразово виїжджали до цих мешканців. Це, переважно, люди, які ведуть асоціальний спосіб життя, або люди похилого віку, які не можуть сплачувати, або непрацевлаштовані. На жаль, монетизація передбачена, але не передбачена відповідальність за несплату. У масштабах всієї країни це можуть бути сотні мільйонів, якщо не мільярди», – зазначив керівник КП «Чернігівводоканал».

 

Джерело – прес-служба Чернігівської міської ради

 

 

 

Источник

Новости Чернигова