Повітря на Чернігівщині — у межах норми

Повітря на Чернігівщині за словами спеціалістів — у нормі. Про це свідчать результати спостережень Центральної геофізичної обсерваторії імені Бориса Срезневського, проведені у першому півріччі.

Перевищення середньодобової гранично допустимої концентрації (ГДК с.д.) фіксувалися лише за вмістом діоксиду азоту – вдвічі. Основним забруднювачем тут є автотранспорт.

Проти минулого року дещо підвищився вміст діоксиду сірки, одночасно знизився показник оксиду вуглецю, за іншими забруднювальними речовинами – без змін.

Крім того, з червня проводяться дослідження стану атмосферного повітря у Бахмачі, Корюківці, Ніжині та Прилуках. Аналіз вмісту забруднюючих речовин здійснюється Державною установою «Чернігівський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України» на замовлення Департаменту екології та природних ресурсів Чернігівської ОДА в рамках реалізації заходів регіональних природоохоронних програм.

Зокрема, у повітрі визначається вміст основних домішок: діоксиду сірки, діоксиду азоту, бензолу, оксиду вуглецю, твердих часток – пилу та важких металів (свинцю, кадмію, ртуті, нікелю).

Проби повітря у Бахмачі та Корюківці відбираються в зоні впливу автотранспорту на території житлових забудов, у Прилуках – біля заводу «Пластмас», у Ніжині – на спортивному майданчику гімназії № 9 біля ПрАТ Завод «Ніжинсільмаш».

Наразі вміст забруднюючих речовин в атмосферному повітрі у вищевказаних населених пунктах – в межах гранично допустимих концентрацій.

Нагадуємо, що Департаментом екології та природних ресурсів Чернігівської ОДА щомісяця оприлюднюються інформаційно-аналітичні дані екологічного моніторингу області. Ознайомитися з ними можна на офіційному вебсайті Департаменту в рубриці «Стан довкілля області» за посиланням: https://eco.cg.gov.ua/index.php?id=16808&tp=1&pg=,  з результатами проведених досліджень в рубриці «Моніторинг атмосферного повітря» за посиланням: https://eco.cg.gov.ua/index.php?id=33070&tp=1&pg=.

 

Департамент екології та природних ресурсів
Чернігівської облдержадміністраціїї

 

Приєднуйтесь до Телеграм каналу https://t.me/My_Nizhyn та Вайбер

Джерело: eco.cg.gov.ua

Источник