Прем’єр Нідерландів: F-16 для України за два тижні будуть у Румунії для навчань льотчиків


Прем'єр Нідерландів: F-16 для України за два тижні будуть у Румунії для навчань льотчиків

F-16 (Ілюстративне фото: U.S. Air Force)

Винищувачі F-16, котрі Нідерланди мають надати Україні, будуть доставлені до Румунії за два тижні для навчання українських пілотів. Про це повідомив прем’єр-міністр Нідерландів Марк Рютте у розмові з президентом Володимиром Зеленським.

Читайте нас в Telegram: тільки важливі та перевірені новини

За його словами, літаки F-16 за два тижні прибудуть до навчального центру у Румунії.

«Це означає, що курси підготовки українських пілотів, які на них літатимуть, можуть розпочатися найближчим часом», – сказав Рютте.

12 жовтня міністерка оборони Нідерландів заявила, що її країна за кілька тижнів відправить до Румунії від 12 до 18 винищувачів F-16 для навчання українських пілотів.

  • 20 серпня 2023 року Данія повідомила, що передасть Україні 19 літаків, Нідерланди – невідому кількість (країна має 42 борти; скільки з них віддадуть ЗСУ – невідомо).  24 серпня стало відомо, що Норвегія стане третьою країною, від якої Україна отримає F-16 (це може бути від 5 до 10 літаків).
  • 11 жовтня міністр оборони США Ллойд Остін заявив, що Сполучені Штати візьмуть роль лідера коаліції, яка допоможе Україні розвивати свої Військово-повітряні сили, а українські льотчики зможуть використати винищувачі F-16 не раніше весни 2024 року.
  • Україна має використовувати F-16 тільки на своїй території – не на території Росії. Такі умови Заходу. ЗСУ приймають ці умови.

Дивіться також: Український льотчик поділився враженнями від навчань на F-16 у Нідерландах – відео

Джерело

Новости Чернигова