Прем’єрка Фінляндії допустила передавання ЗСУ старих винищувачів, але в Міноборони не згодні


Прем'єрка Фінляндії допустила передавання ЗСУ старих винищувачів, але в Міноборони не згодні

Hornet (фото – ЕРА)

Прем’єрка Фінляндії Санна Марін, яка сьогодні була з візитом у Києві, допустила передавання Україні старих фінських винищувачів, однак у Міноборони Фінляндії кажуть, що ці літаки ще потрібні країні. Про це повідомляє Yle.

Читайте нас у Telegram: тільки важливі та перевірені новини

Марін заявила, що Фінляндія може обговорити питання передавання необхідних Україні винищувачів.

Вона зазначила, що країна перебуває в «цікавому» становищі, оскільки ухвалила рішення про придбання нових винищувачів, – замість Hornet.

«Так, я думаю, ми можемо обговорити і «Хорнети», чи можна буде передати їх Україні, і яка для цього буде потрібна підготовка», – сказала Марін.

Вона наголосила, що обговорення питання про авіацію знаходиться на дуже ранній стадії й необхідна широка міжнародна співпраця.

Міністр оборони Фінляндії Антті Кайкконен в інтерв’ю Iltalehte сказав, що Марін не обговорювала з ним можливість передавання Україні винищувачів Hornet, і він не підтримав би цю ідею.

За словами чиновника, з 2026 року Фінляндія отримуватиме нові літаки F-35, але у найближчі кілька років «Хорнети» ще будуть потрібні фінам.

«Ми дуже допомогли Україні оборонною технікою і продовжуватимемо допомагати. Але моя оцінка така, що зараз ми повинні думати про щось інше, крім Hornet», – сказав міністр.

Він також зазначив, що «Хорнети» починають сильно зношуватися ближче до кінця строку служби, тому їхня передача на практиці була б доволі складним завданням.

  • 5 лютого голова МО Олексій Резніков сказав, що союзники дадуть ЗСУ тактичну авіацію, «обговорюється лише тип винищувача».
  • 17 лютого глава МЗС Дмитро Кулеба заявив, що винищувачі України ще не пообіцяла жодна з країн, але незабаром оголосять про навчання.

Читайте також: Зеленський: Починаємо обговорювати з Норвегією тренувальну місію для наших пілотів

Джерело

Новости Чернигова