Президент Литви: Ми не маємо права на втому від війни, значення України – екзистенційне


Президент Литви: Ми не маємо права на втому від війни, значення України – екзистенційне

Гітанас Науседа (Фото: LIGA.net/Валентина Поліщук)

Президент Литви Гітанас Науседа заявив на зустрічі з керівниками дипломатичних місій країни, що Вільнюс «не має права на втому від війни», і закликав мобілізувати міжнародну підтримку України.

Читайте нас в Telegram: тільки важливі та перевірені новини

«Значення України для нас було, є і буде екзистенційним. І всі зусилля дипломатичної служби мають бути зосереджені на цьому пріоритеті. Втоми від війни не можна допустити, незважаючи ні на що», – сказав він.

Науседа додав, що Литва має «послідовно мобілізувати всебічну міжнародну підтримку України, порушувати питання відповідальності Росії за агресію і воєнні злочини, а також зберігати євроатлантичну перспективу України в міжнародному порядку денному».

На думку президента, нові конфлікти, що спалахують у різних частинах світу, відвертають увагу міжнародної спільноти від російської агресії в Україні та загалом від агресивних намірів Росії у сфері зовнішньої політики.

  • 27 вересня стало відомо, що ВМС Литви передали Україні комплекти обладнання для радіолокації для морського спостереження.
  • 29 вересня новинне агентство Reuters писало, що група країн-членів Європейського Союзу, серед яких є Литва, замовила 155-мм снаряди для України.
  • У жовтні Литва заявила, що передасть Україні дві пускові установки ЗРК NASAMS. Сьогодні президент Зеленський заявив, що дві такі системи заступили на бойове чергування в Україні. Невідомо, чи від Литви вони.

Читайте також: Прем’єр Румунії: У Європі зараз сплеск популістів та екстремістів — це двійники Путіна

Джерело

Новости Чернигова