Прилучанин Ігор Хоменко досліджує свій рід; знайшов слід своїх у Литві і продовжує роботу

31 липня 2023 р.   44   0

Все частіше українці цікавляться історією свого роду: ким були пращури, чим займалися та як їх звали. Протягом останніх 5 років свій рід досліджує і прилучанин Ігор Хоменко. За цей час йому вдалося скласти генеалогічне дерево з п’яти рівнів гілок. За основу чоловік взяв родинні історії, що передаються з покоління в покоління.

Ігору Хоменку вдалося також з’ясувати, що в його жилах тече не лише українська кров, а й татарська та європейська. Що його прапрабабуся Марія була повною сиротою, вони з братом без батьків залишилися в ранньому віці. Марія мала прізвище Войцехович, наприкінці 19 століття вона вийшла заміж за військового з Полтавської губернії Івана Жуковського. Родина Жуковських на зламі століть була заможною та відомою, оскільки мала вплив на розвиток освіти на Чернігівщині.
Щоправда з приходом совєтів її закрили. Що стосується перших подружніх років Жуковських, то вони пройшли далеко за кордоном.

Ці копії документів увійшли до чергової наукової статті Ігоря Хоменка та стали основою для написання творчої роботи, яку в цьому році було відзначено краєзнавчою премією імені Дмитра Шкоропада. Однак, це далеко не кінець, каже дослідник. Щоправда наголошує: ким були твої предки дізнатися важко, бо в Україні на сьогодні доступу до архівних джерел майже немає.

Тож, за словами Ігоря Хоменка, єдине що ви можете зробити для своїх нащадків, це поспілкуватися зі своїми найстаршими членами сім’ї, розпитати в них, що вони пам’ятають про пра-пра родичів, зберегти цю інформацію і передати її нащадкам.

Джерело