Прилуцька дослідна станція, зацвіли рододендрони

01 квітня 2024 р.   7   0

Якщо ви вважаєте райською квіткою троянду, то ви ще не бачили рододендрон. Його недарма називають царем квітів, таку славу він здобув зачаровуючи своїм цвітінням і стійкістю. Рододендрон гострокінцевий і сихотинський вже зацвів на Прилуцькій дослідній станції.

В основному рододендрони квітнуть один раз на рік і це відбувається навесні або влітку. Цвітіння розпочинається, коли рослина досягає певного віку та розміру. Їх чудові квіти  влаштовують дивовижне шоу різноманітними кольорами – від фіолетового, рожевого, помаранчевого та жовтого до всіх відтінків червоного. Деякі сорти навіть мають двоколірне суцвіття.

Але в цьому році квітування не таке рясне як в минулому, говорить завідувач відділу дендрології ПДС Генадій Мамченко.

А щодо догляду рослини, то не все так просто. Наш грунт не підходить для вирощування цих культур, у зв’язку з чим вирощування їх потребують додаткових зусиль. Перед посадкою рослини проводиться ізоляція ями. Рододендрони віддають перевагу слабокислому грунту. Найкращий результат дасть пухкий, багатий гумусом і пористий грунт. Правильний грунт має вирішальне значення. Крім того ця рослина досить невибаглива.

Якщо у рослини слабке цвітіння і вона не набирає росту за сезон, то значить квітці недостатньо поживних речовин. Найкращий варіант підживлення – застосування спеціальних добрив для рододендронів. Вони не тільки мають необхідні мінеральні елементи, але й підкислюють грунт.

Посадку рододендрона проводять навесні до настання спеки або восени у вересні. Місце для посадки треба вибирати саме у напівтіні. Розсіяне яскраве світло – найкращий варіант освітлення для рододендронів. А сам посадковий матеріал має бути із закритою кореневою системою.

Якщо ви хочете, щоб ваш квітник поповнився унікальними рослинами, то поради від Генадія Мамченка стануть вам у нагоді. Якщо ж ви хочете просто помилуватися яскравим цвітінням рододендрона, приїздіть до Прилуцької дослідної станції. Тут окрім королеви квітів у сезон цвітіння вас ще порадують петунії, іриси та троянди.

Джерело

Новости Чернигова