Прилуцький краєзнавчий музей запрошує на виставку «Народні традиції українського роду»

12 травня 2023 р.   46   0

Народна майстриня Марія Олександрівна Волік.

Українці мають унікальну культуру, надбану численними поколіннями. Доторкнутися до багатої історії рідного краю прилучани мають нагоду відвідавши виставку у Прилуцькому краєзнавчому під назвою «Народні традиції українського роду. Її відкриття зібрало майстрів та дослідників минувшини з усієї багатої на таланти Прилуцької землі.

Усі ремесла, на які багата наша прилуцька земля, представлені на виставці. Це плетіння, гончарство, декоративний та художній розпис, ткацтво, вишивка, писанкарство та виготовлення іграшок. Це роботи майстрів, які не лишень реалізовують свій природній талант, але й продовжують сімейні традиції, зберігаючи генетичний код свого народу.

Збереженням нематеріальної культурної спадщини в нашому регіоні займається Вікторія Лемещенко в рамках етнопроекту «Скарбниця».

Одним із основних атрибутів жіночого українського національного костюма був саме вінок. У селі Антонівка є унікальна майстриня Марія Волік, яка самотужки освоїла цю складну техніку та виготовила понад 2000 віночків, без яких не обходилося жодне весілля в регіоні.

Як з’ясувалося, досвід виготовлення віночків у бабусі Марії перейняла українська майстриня з вишивки, етнографка, дизайнерка, стилістка і колекціонера Олена Дідик, яка професійно займається стилізаціями, відтворенням автентичного вбрання та дослідженням української спадщини. Майстриня демонструє той особливий дорогий серцю подарунок від своєї наставниці.

На заході не обійшли стороною і цікаві обрядові традиції прилуцького краю.

Також тут була присутня і онука майстрині Марії Волік. Це вона виходила заміж у цьому українському віночку національному вбранні, яке було представлено на виставці. До слова, вона ж і перецілувала на весіллі усіх дружок.

Не залишили гостей байдужими і мотанки та сучасні ляльки у виконанні Олени Аракчієвої. Загалом виріб кожного майстра заслуговує на особливу увагу. Тому цю виставку, яка діятиме протягом місяця, варто неодмінно відвідати.

А на завершення заходу гостей частували запашним українським короваєм.

Джерело