Прилуки закупили 16 авто для ЗСУ (Фото)

16 пікапів для українських захисників на суму 20 мільйонів гривень придбали із міського бюджету у Прилуках. 19 січня перші 10 автівок Mitsubishi із двома комплектами гуми показали військовослужбовцям територіальної оборони. Зі слів міської голови Ольги Попенко, решта шість мають прибути до міста на наступному тижні. Їх мають віддати військовослужбовцям, які боронять кордони Чернігівської області та виконують бойові завдання на сході та півдні країни, – пише Суспільне Чернігів.

“Відповідно до міських цільових програм підтримки територіальної оборони міста Прилуки і ЗСУ ми придбали необхідну техніку – машини типу пікап. За рішенням тендерного комітету придбано 16 автомобілів, попередньо територіальна оборона замовляла шість таких автомобілів саме для наших захисників ТрО міста Прилуки і 10 автомобілів це прохання для захисту кордонів Чернігівської області”, — каже Попенко.

Ольга Попенко. ФОТО: Суспільне Чернігів

Військовослужбовці сказали, що таких авто не вистачало ще під час першого відрядження в зону бойових дій на Донбасі. Тоді купляли все самі або з допомогою волонтерів.

“Представницький орган – міські депутати виконали свій обов’язок і проголосували. Я сприймаю це не як подарунок. Я сприймаю це, як інструмент, який нам передають для того, що б ми виконували з колегою і наші бойові побратими свій бойовий обов’язок. Не більше того”, — каже військовослужбовець ЗСУ Владислав.

Військовослужбовець ЗСУ Владислав. ФОТО: Суспільне Чернігів

Також військовий розповів:

“На таких пікапах у нас стояли відповідні кулемети і переміщаються в такий спосіб мобільно-вогневі групи, які полюють за шахідами. Високий кліренс плюс повний привід, плюс блокування дає змогу переміститись мобільно. Це не броньований автомобіль, зрозуміло, але для того, щоб виконати бойову задачу. Це гарний застосунок”.

Координацією з міською радою займався військовослужбовець територіальної оборони Андрій.

Військовослужбовець ЗСУ Андрій. ФОТО: Суспільне Чернігів

З його слів, придбання пікапів у такій кількості приклад для всіх громад. Наразі ведуться перемовини щодо придбання РЕБ-систем та екскаватора.

“Зараз Прилуки, це ж не секрет, статистика, на прозоро всі закупки проводяться, на першому місці в області. До моменту появи мене на поріг міської ради були останні. Була допомога, але вона не відчувалась в таких масштабах. І за короткий час ми всі в цьому питанні виросли. Це необхідні кроки, які повинні бути не тільки в нашому самоврядуванні, а в кожному осередку, який повинен надавати допомогу всім військовослужбовцям”, – каже Андрій.

Наразі пікапи є власністю громади. Їх передадуть підрозділам ЗСУ впродовж наступних тижнів. Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Источник

Новости Чернигова