Продала молочні продукти за сувенірні гроші: як ошукали мешканку Чернігівщини

Прикра ситуація трапилась на Сновщині. Зловмисник ошукав 70-річну місцеву мешканку на ринку, де вона торгувала молочкою. Продукція якісна, попит великий, а значить черги… Як сталося так, що жінка не помітила фальшиву купюру — читайте у матеріалі, пише Час Чернігівський.

Хтось купує у жінки молочне постійно, хтось — уперше. Та головне — до того дня все було нормально: одурити ніхто не намагався. Тож, коли молодий чоловік розрахувався тисячною купюрою, нічого не викликало підозр. Тим більше, що перевіряти банкноту не було коли — була велика черга з людей.

На вигляд купюра була як звичайна — основний колір блакитний, на лицьовому боці — портрет Володимира Вернадського. Те, що гроші сувенірні, жінка виявила пізніше.

Такі банкноти продаються для різних розіграшів, конкурсів, театральних вистав тощо. Цілу пачку, у якій 80 фіктивних купюр номіналом одна тисяча, можна купити за 50 справжніх гривень. Візуально банкноти дуже схожі. Поки не помітиш напису на зразок «Це не гроші, це приколи». Читайте також: На Чернігівщині зафіксовано ботулізм – чоловіка госпіталізували

Зрозумівши, що її ошукали, жінка дуже засмутилася. І через збитки, і через те, що покупець поглумився з її праці. Плакала з досади. Та сльозами горю не зарадиш — пішла зі своєю бідою в поліцію. Правоохоронці спрацювали швидко — невдовзі зловмисник уже давав свідчення. Гроші за товар він віддав жінці до копійки, а незабаром постане перед судом — співробітники Сновського відділення поліції вже завершили розслідування, і кримінальне провадження, що було відкрите за ч. 1 ст. 190 Кримінального кодексу України (шах- райство), скероване для розгляду.

Найменше передбачене покарання — штраф від двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (34 000 тис. грн), найбільше — обмеження волі на термін до трьох років.

Источник

Новости Чернигова