Продав машину, аби поїхати на чемпіонат: житель Чернігівщини став чемпіоном світу з параармреслінгу

23-річний Назарій Остапчук з села Миколаївка Борзнянської громади став чемпіоном світу з параармреслінгу. Здобув першість у боротьбі на праву руку та срібло на ліву руку. Чемпіонат проходив в Анталії (місто в Туреччині).

Загалом у світовій першості взяли участь 1450 спортсменів із 54 країн світу.

Про перші перемоги хлопця «Вісник Ч» писав ще у 2018 році. Назарій потрапив у великий спорт завдяки старшому брату, їздив до нього на канікулах у Харків. Той розповів, що проходитиме відкритий чемпіонат Харківської області з армреслінгу. Запропонував брату. Треба було заплатити 230 гривень за участь. Віддав гроші, виступав сам за себе. І виборов бронзу. Призові давали лише за золото.

Зате його помітив тренер з Києва. І пішли перемоги на змаганнях різних рівнів. Параармреслінг тому, що хлопець має інвалідність. У дитинстві його зачепив «КамАЗ» і протягнув 12 метрів. Ліву ногу роздробило, права теліпалася на коліні на шкірці. Аби врятувати життя, її довелося ампутувати. Та це не зламало. Завдяки рідним і силі волі він навчився з протезом їздити на машині і тракторі.

Відбувся чемпіонат області зі спортивної гімнастики

— 21 жовтня переміг, а 22-го в мене день народження. Отакий подарунок зробив мені син, — тішиться 45річна Світлана Паладін, учителька, мати Назарія. — І батько зрадів. Він у нас пораненим вернувся з фронту. Уже три місяці на милицях.

Пряму трансляцію не вдалося подивитися. Коли Діана, дівчина Назарія, зателефонувала і повідомила про перемогу, радості не було меж. Я знала, що так станеться. Мені наснився віщий сон, що стоїть моє дитя на п’єдесталі, на першому місці, і звучить гімн України.

— За перемогу нагородили грошима?

— Коли два роки тому посів друге місце, йому оформили зарплату від держави і виплачували рік. Як тепер буде, не знаю. Можливо, ще дадуть. Коли цієї осені постало питання поїздки на чемпіонат світу, йому сказали, що грошей немає. І син, щоб поїхати, продав свою стареньку машину. Йому також переказав гроші народний депутат.

— Чим зараз займається Назарій?

— Працює в Києві, складає меблі.

— Одружений?

— Уже два роки живе з дівчиною. Вона навчається на реабілітолога. Підтримують одне одного Він залучає Діану до занять спортом. Вона по своїй спеціальності дає йому поради.

Джерело: “Вісник Ч” від 17 листопада 2022 року, авторка Валентина Остерська

Tags

Источник

Новости Чернигова