Продовольча та грошова допомога: як підтримує Чернігівщину Всесвітня продовольча програма

Всесвітня продовольча програма (ВПП) працює в Україні від початку повномасштабного вторгнення. Мешканці Чернігівщини отримували від організації продовольчу допомогу (фінансову та у вигляді продуктових наборів) ще у 2022 році.

 

Наразі в області ВПП надає грошову допомогу вразливим категоріям громадян та реалізує Програму шкільного харчування. 

 

Про плани подальшої співпраці говорили в ОВА на зустрічі з її представниками.

 

Про це повідомляє прес-служба ОВА.

 

«В Чернігівській області ми хочемо здійснювати поєднання комбінацій як кризової реакції, так і більш сталої. В цьому році ми плануємо продовжити здійснювати заходи, спрямовані на продовольчу безпеку в форматах грошової допомоги в різних модальностях. Проте не виключаємо і складової кризового реагування. Ми спостерігаємо, як швидко ситуація може змінюватись і маємо ті ресурси, які допоможуть у разі потреби  надати допомогу швидко», –  каже керівник Регіонального офісу ВВП Джорджіо Сірторі.

 

На Чернігівщині ВПП здійснює діяльність у кількох напрямах. Один з них – продовольча допомога у натуральній формі. Так, у лютому цього року 6 тисяч продуктових наборів отримали мешканці чотирьох прикордонних громад – Семенівської, Сновської, Городнянської та Новгород-Сіверської.

 

За Програмою інституційного харчування 50 закладів охорони здоров’я та системи соціального захисту отримують продуктові набори для приготування їжі.

 

Завдяки Програмі шкільного харчування близько 5 тисяч учнів початкової школи у 35 закладах освіти 21 громади Чернігівщини можуть якісніше харчуватися у школі.

 

Цього року планується продовжити реалізацію цих програм та збільшити кількість закладів – отримувачів допомоги.

 

Ще одним важливим напрямом роботи є реалізація програм грошової допомоги (секторальної, додаткової та допомоги по безробіттю).

 

Зокрема, з лютого 2024 року ВПП ООН розширила свою додаткову грошову допомогу для незахищених верств населення на Чернігівщині. Відповідно до умов програми право на отримання допомоги мають люди з інвалідністю з дитинства та діти з інвалідністю, які:

 

одержують державну соціальну допомогу в розмірі менше, ніж 3250 грн на місяць;   

 

проживають на території України, окрім територій, окупованих російською федерацією;

 

не отримують допомоги на проживання для внутрішньо переміщених осіб, та не отримують допомоги від інших міжнародних організацій.

 

Крім цього, додаткова грошова допомога надається і пенсіонерам, які проживають на територіях активних або можливих бойових дій. З серпня 2023 року понад 8,7 тисячі пенсіонерів в області отримали виплати на загальну суму майже 23,6 мільйона гривень.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ЛЮДИ З ІНВАЛІДНІСТЮ З ДИТИНСТВА ТА ДІТИ З ІНВАЛІДНІСТЮ НА ЧЕРНІГІВЩИНІ ОТРИМУЮТЬ ГРОШОВУ ДОПОМОГУ ВІД ВПП ООН

 

Також у планах ВПП запровадження нового напряму діяльності – відновлення та підтримки засобів до існування, що передбачає оплату навчання, перекваліфікації, оплату певних робіт у громадах, а також підтримку фермерських домогосподарств.

 

Фото з мережі

 

Источник

Новости Чернигова