Професія за покликом душі: інтерв’ю з ніжинським фармацевтом – Аллою Дворнік

16 вересня – День фармацевта

Професія фармацевта має велике значення для нашого здоров’я та добробуту. Фармацевти – це ті, хто допомагає зберегти здоров’я, покращити якість життя завдяки своїм знанням та вмінням у сфері фармакології та медицини. Цінуйте кожну пораду, адже мало хто знає, скільки недоспаних ночей довелося провести за матеріали для того, щоб мати змогу порадити певні ліки.

Журналісти MYNIZHYN вирішили поспілкуватися з працівницею даної галузі Аллою Дворнік та дізнатися, яка мета працівника у фармацевтичні галузі, на що чекають фармацевти та які складнощі мають при виконанні свої обов’язків.

– Алло, на Вашу думку, які основні обов’язки фармацевта?
– Професія дуже цікава та не проста. Вона вимагає великої відповідальності та постійного навчання. На мою думку, основні обов’язки, які повинен виконувати фармацевт полягають у тому, що, перш за все, ми несемо відповідальність за норми зберігання ліків, обов’язково маємо знати фармакологічні групи усіх препаратів для того, щоб швидко знайти аналоги або допомогти згадати за скаргами потрібні ліки пацієнту. Одним з важливих аспектів є знання латинської мови, оскільки всі рецепти виписуються саме нею.
Фармацевт має володіти саморегуляцією та іншими людськими факторами такими як: відповідальність, порядність, чесність, бажанням допомогти людині швидше одужати. У цьому і полягає сутність нашої роботи.
– Як часто у Вас виникають складнощі з комунікацією з пацієнтами?
– Усі люди мають різний темперамент та характер, тому як і в кожній професії виникають складнощі при спілкуванні, але нашою головною метою є забезпечення та налагодження гарного, комфортного спілкування з кожним.

Фото: Алла Дворнік
– Як Ви справляєтесь зі складними ситуаціями, коли пацієнт незадоволений лікарським призначенням? Пропонуєте, наприклад, аналоги, чи наполягаєте на тому, що прописав лікар?
– Розумієте, ми допомагаємо людям у різних випадках, але коли вона не задоволена, ми це виправляємо завжди посмішкою, влучною порадою. Та, усе ж таки, є люди, котрі не задоволені лікарськими призначеннями. У такому випадку ми намагаємось пояснити людині, що ми не маємо таких повноважень – ставити діагноз. Можемо порекомендувати звернутися до іншого спеціаліста та порівняти аналізи, методи лікування. Завжди вирішує людина чи приймати їй препарати, слухати вказівки лікаря чи діяти на власний розсуд або ж, як полюбляють у нас люди, займатися самолікуванням. Головним моментом є те, що на сьогодні більшість препаратів видають лише за рецептом. На це люди також по різному реагують.
– Які для Вас особисто переваги і недоліки у даній професії?
– Основною перевагою даної професії, особисто для мене, є можливість допомагати людям. Однією з переваг є можливість самовдосконалення. З головних аспектів варто виокремити навички контролю власних емоцій у складних ситуаціях та прогрес у навичках комунікації.
Серед недоліків даної професії те, що за такий об’єм розумової роботи, фармацевти, на жаль, отримують не відповідну заробітну плату. Щодо головного недоліку, на мою думку – більшість людей вважають нас звичайними продавцями і не розуміють скільки сил та нервів ти вкладаєш кожного дня, але я вельми сподіваюсь, що це зміниться на краще.
– Як Ви реагуєте на випадки пацієнтів, котрі можуть спробувати зловживати ліками?
– Насправді, багато хто забуває, що довготривале приймання ліків викликає залежність. Вони лікують все одним препаратом,  наприклад «Німесил». З одного боку звичайний, доступний  препарат, який завжди допомагає, але з іншого – це знеболююче дуже сильного впливу на організм людини. Він може викликати виразку шлунку, так як у його складі містяться компоненти, які руйнують слизову оболонку шлунку. Головна порада – не приймайте один препарат протягом тривалого часу.

Фото: Алла Дворнік
– Як часто на вашій практиці трапляються випадки, коли люди хочуть придбати рецептурні ліки без рецепта?
– Випадки купівлі рецептурних препаратів без відповідного документу трапляється дуже часто.
– Як ви бачите майбутнє фармацевтичної галузі та які тренди ви очікуєте у найближчому майбутньому?
– Як і будь-яка галузь, фармацевтична сфера змінюється та вдосконалюється. Найближчим часом, мені здається, ми перейдемо на роботу з електронними рецептами, бо країна обрала вектор розвитку Європейського Союзу, і там препарати відпускаються строго за рецептом.
– Три роки тому відбулася медична реформа. Чи відчули на собі вплив нововведень? Можливо, з’явилися проблеми?
– Як на мене, це хороша ідея, бо наше суспільство неконтрольовано вживає дуже велику кількість різних препаратів. Гірше всього, що вони це роблять не знаючи, чи можна їх поєднувати між собою. Деякі пацієнти приймають ліки і не розуміють від чого (це найбільше дивує – як можна так халатно ставитись до свого здоров’я). Як би не було, але медична реформа покращить умови роботи як фармацевтів, так і збереже здоров’я. Єдиною проблемою залишається донести усе це основній масі людей, котрі вважають, що всі заганяють їх у рамки, де неможливо жити. Звісно, це не так.

Спілкувався Олександр Воронуха Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Приєднуйтесь до Телеграм каналу https://t.me/My_Nizhyn та Вайбер

Источник

Новости Чернигова