Прокурори «злились», а суд став на бік фігурантів: рейдерам дозволили «хазяйнувати» на землях ДГ «Іванівка». ФОТО

Новозаводський суд Чернігова в особі судді Ірина Яременко не побачив правових підстав і дозволив надалі збирати та вивозити врожай із полів НААН України приватній фірмі, що фігурує у справі про привласнення державного майна.

Мова йде про ситуацію, яка відбувається на землях ДП ДГ «Іванівка» Борзнянської громади. Законний директор підприємства Андрій Скварський не може потрапити на робоче місце і звинувачує прокуратуру та поліцію в покриванні рейдерства. Скварський клопотав перед судом накласти арешт на врожай, оскільки вважає, що йде його розкрадання.

Прокуратура ж буквально за два місяці кардинально змінила позицію і гнів на милість. Сьогодні прокурори вже не бачать підстав для арешту, хоча слідство у справі йде і провадження досі відкрите. Суддя Ірина Яременко відмовила у накладенні арешту на врожай, що належить державному підприємству «Дослідне господарство «Іванівка» НААН України.

Підставою для арешту майна є кримінальне провадження за ч.3 статті 191 ККУ – привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, в якому підозрюють попереднього директора Миколу Половіка.

На початку липня цього року за клопотанням прокуратури суд вже накладав арешт на майно господарства. Цього разу прокурор з’явився на суд тільки з другої спроби і… «не побачив підстав» для цього.

Зауважимо, що провадження відкрили за фактом розтрати бюджетних коштів на загальну суму майже 2,7 мільйони гривень. Миколі Половіку закидали, що, будучи директором державного господарства, він укладав ряд договорів поставки з ознаками фіктивності. Слідство встановило, що через його змову з приватними особами підлягали обробітку земельні ділянки підприємства без документів (хоча навіть із документами не мали права), а також занижувалася врожайність.

Між тим, буквально два місяці тому 13-го липня 2021-го року, саме прокуратура виносила постанову про визнання речовими доказами майбутній урожай 2021-го року, вирощений на земельній ділянці розміром 4106 га.

Більше того, у кримінальному провадженні про багатомільйонні розтрати прокурори досі не вручили підозри, а фігуранти справи спокійно збирають та вивозять врожай. До сьогодні загальна сума боргів держпідприємства становить близько 90 мільйонів гривень, з яких 60 мільйонів – це борги перед кредиторами, частина з яких, як стверджує слідство, є фіктивними.

Цьогорічні збитки підприємства, за підрахунками директора Андрія Скварського, становлять 152 мільйони гривень – саме на таку суму, як він стверджує, було вивезено врожаю. Фактично своїм рішенням Новозаводський суд Чернігова дозволив і надалі збирати та вивозити врожай із полів НААН України.

Автор тексту і фото – Олег Коломієць

Источник