Прокурором стягнуто понад 900 тис. грн. бюджетних коштів

Рішенням Господарського суду Чернігівської області задоволено позов Ніжинської окружної прокуратури в інтересах держави в особі Ніжинської міської ради до енергопостачальної організації про визнання недійсними додаткових угод, укладених до договору про закупівлю електричної енергії та стягнуто до місцевого бюджету 941 тис. грн надмірно сплачених на їх виконання коштів.

Судом підтримано позицію прокурора, що укладання між сторонами дванадцяти додаткових угод свідчить про нераціональне і неефективне використання бюджетних коштів і створює загрозу порушення інтересів держави у бюджетній сфері.

Укладення додаткових угод щодо суттєвої зміни вартості електричної енергії (збільшення більше ніж на 134 % та зменшення обсягу її постачання на 31 %) за відсутності для цього підстав, визначених Законом, спотворює результати торгів та нівелює економію, яку було отримано під час підписання договору. Можливість зміни ціни договору внаслідок недобросовісних дій сторони договору робить результат закупівлі невизначеним та тягне за собою неефективне використання бюджетних коштів, що є прямим порушенням принципів процедури закупівлі, визначених преамбулою та ст. 3 Закону України «Про публічні закупівлі».

Надавши належну оцінку доводам та враховуючи обґрунтованість вимог прокурора, а також очевидне порушення норм бюджетного законодавства, оскаржувані додаткові угоди визнано судом недійсними, безпідставно отримані енергопостачальною організацією кошти стягнуто до бюджету.

 

За інформацією Ніжинської окружної прокуратури

Джерело: Ніжинська окружна прокуратура

Источник

Новости Чернигова