Проспект Миру у центрі Чернігова досі частково закритий

Ремонт на водогоні завершили, але попереду – асфальтування ділянки біля Головпоштамту. Тож для руху транспорту як і раніше закрита ліва смуга.

У Чернігові 2 листопада по проспекту Миру, 30, навпроти входу до Центрального ринку, працівники КП «Чернігівводоканал» ремонтували водогін, який був прокладений ще у 1933 році.

Він зроблений із чавуна, і бездоганно служив аж до серпня 2020 року. Тут не було зафіксовано жодної аварії.

Першу аварійну ситуацію на цьому місці зафіксували наприкінці серпня, буквально відразу після проведення асфальтування дороги. Витік води з підземної труби спричинив просідання асфальту.

Водогін діаметром 200 мм перекрили, але всі споживачі залишалися з водою, оскільки зазначений водогін виконує функцію кільцювання мереж. На той час по місту були перекриті декілька магістральних вулиць. Щоб не привести до дорожнього колапсу, ремонтні роботи відтермінували.

Тепер при проведенні аварійно-ремонтних робіт працівникам КП «Чернігівводоканал» довелося вирізати ділянку нового асфальту та частково обмежити рух на двох з трьох смуг вулиці.

У процесі з’ясувалося, що порив водопроводу стався не на магістральному водогоні діаметром 200 мм, а на старій покинутій трубі діаметром 15мм, яка ще у довоєнні часи була врізана в магістральну для забезпечення водопостачанням будинків на території теперішнього скверу. Нині вони не існують.

При продовженні робіт було виявлено ще одну трубу Д=15 мм, яка йшла в бік магістрального водопроводу. Ці труби не були позначені на жодній наявній схемі мереж і передбачити такий перебіг подій було неможливо.

Наразі аварійно-ремонтні роботи майже завершені. Далі, після просідання земельного шару, здійснюватимуть асфальтування зазначеної ділянки дороги, яку потім повністю відкриють для проїзду.

Чернігівська міська рада

Источник

Новости Чернигова