Пусконалагоджувальні заходи: особливості та етапи

Пусконалагоджувальні роботи дозволяють ввести в експлуатацію електронне та технологічне обладнання, встановлене на етапі електромонтажу системи за проєктом.

Це передбачає тестування робочих режимів та затвердження офіційних актів введення в експлуатацію, у яких детально описано досягнення нормативних показників складових системи електрозабезпечення та приладів.

Основні етапи

Пусконалагоджувальні роботи АСУ ТП – це цілий комплекс завдань, що поєднує перевірку експлуатаційних показників обладнання.

У них входять:

— перевірка працездатності електронних приладів та електричної мережі;

— налаштування обладнання;

— робочі випробування.

Основою для здійснення ПНР є програма пусконалагоджувальних робіт електроустаткування, яка готується виконавцем у процесі узгодження всіх нюансів щодо виконання потрібних заходів. Це базовий документ, що описує послідовність і сценарій перевірки та налагодження електроустаткування.

Весь комплекс робіт розбивається на умовно стандартизовані етапи, які проводяться відповідно до узгоджених термінів:

1. Перевірка якості прокладання електромереж та використаних матеріалів, у тому числі виконання вимог щодо встановлення електрообладнання, яке відповідає за підключення . системи до зовнішніх інженерних мереж та очисних споруд.

2. Тестування режимів роботи обладнання під час тестової експлуатації, що передбачає перевірку працездатності автоматики, системи керування, аварійних режимів, включення та вимкнення. На цьому етапі виконується налаштування обладнання відповідно до параметрів мереж (напруги) та кліматичних показників.

3. Підготовка до пробних технологічних випробувань. До неї входить перевірка та налаштування проєктних параметрів, у тому числі оптимізація роботи системи в режимі «холостого ходу».

4. Технологічна перевірка робочих режимів із метою досягнення проєктної потужності (продуктивності) з підключенням комунікацій та підсистем відповідно до документації. На цьому етапі здійснюються промислові випробування в присутності замовника.

Варто зазначити, що ПНР проводяться не тільки для нового та нововстановлюваного обладнання, а й після виконання капітального ремонту системи електрозабезпечення. Цей процес важливо доручити професійним фахівцям, які добре знають особливості роботи сучасного обладнання, яке вирізняється високою складністю.

Источник