Рада дала старт забороні УПЦ МП — що передбачає рішення, голосування за фракціями


Рада дала старт забороні УПЦ МП — що передбачає рішення, голосування за фракціями

Верховна Рада (Фото: пресслужба парламенту)

Верховна Рада у першому читанні підтримала законопроєкт, який дає юридичні підстави для заборони Української православної церкви Московського патріархату. Про це повідомили співрозмовники LIGA.net у парламенті.

Читайте нас у Telegram: тільки важливі та перевірені новини Рішення підтримали 267 нардепів. Депутат Олексій Гончаренко написав, що проти рішення виступали такі парламентарі, як Юрій Бойко, Євген Шевченко та Артем Дмитрук. Голосування за фракціями за даними LIGA.net: — Слуга народу: 175 підтримали, один утримався, 12 не голосували;

— Європейська солідарність: 26 підтримали;

— Батьківщина: 17 підтримали;

— Платформа за життя та мир (колишня ОПЗЖ): Один підтримав, 11 проти, троє не голосували;

— Голос: 18 підтримали;

— Відновлення України: троє проти, один утримався, ще один не голосував;

— За майбутнє: Вісім підтримали, один не голосував;

— Довіра: 12 підтримали;

— Позафракційні: 10 підтримали, один проти. У прес-службі УПЦ МП розкритикували рішення та заявили, що законопроект «не відповідає Європейській конвенції з прав людини та Конституції України».

Йдеться про законопроєкт №8371, який уряд розробив на виконання рішення Ради нацбезпеки та оборони (РНБО) ще у січні 2023 року. 

ДОВІДКА. Уряд запропонував таку модель. Держслужба з етнополітики та свободи совісті шляхом експертизи встановлює, що певна релігійна організація має свій центр у Росії. І видає розпорядження з вимогою усунути порушення. Якщо припис не подіяв – звертається до суду та просить заборонити діяльність такої релігійної організації.

Релігієзнавча експертиза статуту УПЦ МП була зроблена ще в січні 2023 року і встановила: Українська православна церква МП продовжує підкорятися Російській православній церкві.

  • Згідно з опитуванням КМІС за червень 2023 року більшість українців почали підтримувати повну заборону УПЦ МП.
  • У жовтні 2023 року стало відомо, що Служба безпеки України ініціювала законопроєкт щодо розширення списку підстав для заборони релігійних організацій та забезпечення юридичної бази для заборони УПЦ Московського патріархату.
  • У Слузі народу є група нардепів, яка блокує заборону УПЦ МП – джерела.

Читайте також: Розбір | Врятувати Онуфрія. Як московська церква розколює монобільшість Зеленського

Джерело

Новости Чернигова