Ракетний удар 13 січня: кількість пошкоджених будинків збільшилася

Всього 13 січня внаслідок падіння уламків російської ракети в одному з приватних секторів Чернігова пошкоджено 28 приватних будинків (у трьох будинках серйозні пошкодження), 20 квартир в одній багатоповерхівці (переважно побиті балконні вікна), чотири магазини. Раніше повідомлялося про 23 пошкоджені приватні будинки.

Про це говорили під час загальноміської наради у міськраді 16 січня.

«Оперативно всі відпрацювали. КП  «Деснянське» швидко видало OSB плити, щоб позакривати вікна. Аварійні служби пройшлися, подивилися, щоб не було витоків. Ми комісійно пройдемо всі пошкоджені будинки і складемо акти, щоб люди зверталися за допомогою: або разовою матеріальною, або «Євідновлення», — доповів під час наради заступник міського голови Віктор Геращенко. 

Олександр Ломако доручив доопрацювати міську Програму, якою передбачана одноразова матеріальна допомога власникам приватних будинків, пошкоджених під час російсько-української війни, зокрема, доповнити її можливістю  допомоги, якщо оселю пошкоджено повторно, як це трапилося 13 січня з будинками в одному з найбільш розбитих мікрорайонів міста під час бойових дій у 2022 році. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ЗАФІКСОВАНО 189 ВИБУХІВ: ЗА ТИЖДЕНЬ РОСІЯНИ ОБСТРІЛЯЛИ14 ПРИКОРДОННИХ НАСЕЛЕНИХ ПУНКТІВ ЧЕРНІГІВЩИНИ

До відновлення постраждалих помешкань залучені міжнародні партнери Чернігова — Данська Рада у справах біженців, People in Need, ZOA, нараду з представниками яких у муніципалітеті провели ще в день ракетного удару, 13 січня. Їм передали список адрес за якими люди потребують допомоги. 

Також з партнерами зараз вирішується питання стосовно допомоги власникам квартир, де пошкоджені балконні вікна, наразі подібні відновлювальні роботи не входять в гуманітарні програми цих міжнародних організацій, зазначила Наталія Хольченкова. 

Нагадаємо, що 13 січня 2024 року російські військові атакували Україну повітряними засобами ураження. Уламками ворожої ракети завдано руйнувань у секторі приватної житлової забудови Чернігова. На щастя, обійшлося без постраждалих. 

Фото – Чернігівська міська рада.

Источник

Новости Чернигова