Ремонт дороги Ніжин-Прилуки-Пирятин наближається до завершення. ФОТО

Невдовзі сполучення між містами Ніжин та Прилуки буде комфортним: добігає кінця поточний середній ремонт цього відрізку шляху Р-67, який виконують вперше за 50 років.

Про це 4 червня під час брифінгу на місці ремонтних робіт поблизу мосту через річку Остер заявила голова облдержадміністрації Анна Коваленко.

Загальна протяжність ремонтованої ділянки — майже 75 кілометрів. Оновлення охоплює відрізок дороги між Ніжином та Прилуками.

Як повідомили у Ніжинській райдержадміністрації, разом із начальником Служби автомобільних доріг у Чернігівській області Романом Сміяненком очільниця ОДА оглянула хід робіт на об’єкті «Великого будівництва», яким є шлях Р-67 Ніжин-Прилуки-Пирятин. Його ремонт розпочали минулого року. Проект, вартість якого майже півтора мільярда гривень, розрахований на два роки.

Ремонт стартував торік. Тоді були проведені основні роботи з покриттям на ділянці протяжністю близько 50 км. Другий етап, запланований на цей рік, передбачає оновлення об’їзної Ніжина. Йдеться також про облаштування сучасної дорожньої інфраструктури, встановлення енергозберігаючого освітлення та відеокамер у населених пунктах. Окремий пункт проєкту — оновлення 7 мостових переходів на дорозі. 

«Цей об’єкт «Великого будівництва» надзвичайно важливий для області, адже дорога не тільки з’єднує Північний, Центральний та Південно-Східний регіони, а й є найкоротшим виходом з центральної України до країн Балтії. Ми бачимо, що ремонт проводиться з підсиленим вирівнюванням, а товщина нового покриття проїзної частини становить близько 40 см, що дозволить витримувати великовагове транспортне навантаження», – сказала Коваленко.

Вона зазначила: підрядник встановив гарантійні терміни (від 5 до 10 років в залежності від виду ремонту) та гарантує якість робіт. І готовий в разі пошкодження дорожнього покриття власним коштом усунути всі пошкодження.

До речі, за кілька місяців на оновленій дорозі (а саме у Талалаївці Ніжинського району) має запрацювати WIM-майданчик для зважування вантажівок у русі. Вартість встановлення комплексу — близько 17 мільйонів гривень. Подібний комлекс вже функціонує на трасі М-01 біля Кіптів, зважування вантажівок там проводиться з березня.

У 2021 році заплановано оновлення й інших ділянок траси Р-67. Наразі оголошені тендери на ремонт ділянок Чернігів-Ніжин та від Прилук до межі з Полтавською областю. 

Источник