Рятувальник — професія героїчна!

15 вересня 2023 р.   21   0

Коли рятувальники чують сигнал тривоги, у них є 45 секунд, аби зібратися і виїхати на виклик. Серед рятувальників нема випадкових людей. Бо ця робота лише для стресостійких, рішучих і мужніх духом.

Всі розуміють що таке пожежа чи дорожньо-транспортна пригода. Потрібно мати певні вольові і психологічні якості, ну і, зрозуміло, фізичну підготовку, розповідає головний інспектор ПРУ ДСНС України в Чернігівській області Максим Рибальченко. Він з династії рятувальників. У нього ця професія вже в крові. Про те, що його покликання дійсно рятувати людей, зрозумів з перших днів повномасштабного вторгнення, коли почав організовувати перші евакуаційні рейси з окупованого Чернігова.
 
Під постійними обстрілами, ризикуючи власним життя, Максим евакуйовував людей до середини березня, аж поки пасажирський автобус не потрапив під прямий ворожий обстріл.
 
Під час обстрілу Максим отримав важке поранення в ногу. Життя йому тоді врятував бронежилет. 2 пасажири, нажаль, загинули.
 
Сьогодні Максим спільно зі своїми колегами з Прилуцького районного управління ДСНС продовжує рятувати людей, проте вже за своїм прямим профілем, куди кожен прийшов працювати за покликом серця. І попри те, що професія вважається однією з найбільш небезпечних, це не знижує її привабливість для справжніх чоловіків, ділиться інспектор Євген Мусієнко.
Найважче в роботі – повідомляти рідним про смерть їхніх близьких.

17 вересня в Україні відзначають День рятувальника — свято мужніх, та безстрашних людей, які завжди приходять на допомогу до всіх, хто потрапив у біду. І маленька Соломійка з династії прилуцьких рятувальників готує для татка і мами сюрприз. Вони ще про це не знають, але мала збирається повідомити, що теж вирішила стати рятувальницею.
 
У рятувальників є така прикмета — каски на зміні не мити, чоботи не витирати. Але ці стереотипи намагаються ламати. Бо що має бути, те буде, кажуть вогнеборці і намагаються завжди налаштовуватися на позитив.
 
Люди героїчної професії – так кажуть про рятувальників! Вони приходять на допомогу у надскладних ситуаціях, при пожежах, аваріях та повенях. А то й просто допомагають людям зняти кота з дерева чи відкрити двері до квартири. А в період воєнного стану ще й займаються розмінуванням територій. І це ще один доказ того, що ця професія не втрачає свого престижу в усі часи.

Джерело