Роль без слів і 12 годин зйомок: жителям Ічнянщини платили по 300 гривень у «Кріпосній»

17 та 18 травня у Національному історико-культурному заповіднику «Качанівка» на Ічнянщині знімали епізоди третього сезону серіалу «Кріпосна».

Перед цим шукали вісім акторів для масових сцен: парадного лакея, чоловіка віком до 30 років, зростом за 180 сантиметрів, двох покоївок в садибі Червінських, 30-45 років, садівника, старшого за 45, і заможного міщанина. Однією з вимог була відсутність манікюру.

За 12 годин у зйомках епізодів з третьої дня до третьої ночі обіцяли 300 гривень. Так і платили.

«Привезли людей з Ічні і Парафіївки. Вели зйомки і вночі. Знімальна група вже від нас виїхала. Це був другий заїзд кіношників з початку цього року», – розповів 39-річний Тарас Шевченко, заступник директора заповідника з науково-дослідної роботи

«Я була зайнята два дні з 15.00 до півтретьої години ночі та з 15.00 до 21.00. Гримування зайняло хвилин десять. У житті я ношу розпущене волосся. Мені його зібрали, трішки додали років. Дали сценічне вбрання. Я була при Катерині, головній героїні. Дублів було чимало. Дуже сподобалося. Сказали, що цього року знімати «Кріпосну» вже не приїдуть. Проте., можливо, інші картини будуть. І мене рекомендують для участі в них», – хвалиться 24-річна Євгенія Калашник, спеціаліст відділу освіти, культури, молоді та спорту Парафіївської ОТГ.

7 і 8 квітня у «Кріпосній» отримала роль 41-річна Наталія Ільченко, завідувачка гуртожитку заповідника, з села Купина Парафіївської ОТГ.

«Мені запропонували роль кріпачки, і я погодилася. Цікаво ж. За півгодини до зйомок привели до гримера. Сказали стерти лак з нігтів. Потім попирскали чимось на руки, і вони стали на вигляд натрудженими, брудними. Потім спеціальним кремом зістарили лице. Одягли, хустками запнули. Роль моя була без слів. Я ходила туди-сюди. Робила все, що мені загадували. Почали об одинадцятій годині», — пригадує Наталія Ільченко.

З Чернігівщиною «Кріпосна» пов’язана не тільки локацією окремих сцен у Качанівці та Ніжині. Коханку поміщика Червінського (його грає відомий актор Станіслав Боклан) пишногруду Ларису Яхонтову зіграла наша землячка 30-річна Наталія Денисенко з Чернігова. Вона навчалася у 20-й школі. Вивчилася у Києві на акторку і тепер затребувана у кіноіндустрії. Роль «зірки» київського борделю Насті виконала уродженка Прилук 31-річна Катерина Варченко.

Автор – Валентина Остерська, тижневик «Вісник Ч» №21, джерело – Gorod.cn.ua

Фото з архіву Євгенії Колесник

Источник