Росія вкрала в України зерно щонайменше на 1 млрд доларів

Зерно було зібрано на тимчасово окупованій території та незаконно вивезено з України.

Про це йдеться у публікації Bloomberg. Такий висновок зробили завдяки дослідженню із використанням супутникових знімків програми NASA з продовольчої безпеки та сільського господарства.

Майже 6 мільйонів тонн пшениці було зібрано із районів, які тимчасово окуповані, за даними NASA Harvest. Близько 88% озимих культур, посаджених на окупованих площах, було зібрано, тоді як неприбрані ділянки були переважно уздовж лінії фронту.

«Україна є великим експортером пшениці, і блокада її портів після вторгнення Росії призвела до зростання цін, що потенційно зробило контрабанду зерна більш прибутковою. Дозвіл Україні відновити експорт допоміг знизити ціни на зерно, але вони, як і раніше, залишаються історично високими». публікації.

Команда NASA Harvest підрахувала, що фермери зібрали 26,6 млн тонн пшениці цього року в Україні, що на кілька мільйонів тонн більше, ніж прогнозували. Великий український виробник HarvEast заявив, що всі озимі культури, які він посадив на своїй землі на Донеччині, були зібрані окупаційними силами цього літа.

Як повідомляв OBOZREVATEL, Україна наростила експорт зернової продукції. У листопаді було вивезено 2,374 млн тонн зернових культур та борошна. Це на 858 тис. тонн більше ніж за половину вересня. Найбільше Україна продає кукурудзи, якою вже було вивезено 1,201 млн тонн.

Приєднуйтесь до Телеграм каналу https://t.me/My_Nizhyn та Вайбер

Джерело: news.obozrevatel.com

Источник

Новости Чернигова