Російська музика у громадських місцях: штрафи можуть зрости

В Україні штраф за прослуховування російської музики у громадських місцях становить 70 грн, однак його можуть збільшити від 5100 до 25 500 грн, це контролюватиметься керівниками закладів торгівлі, громадського харчування та сфери послуг. Законопроєкт передбачає підвищення відповідальності за порушення, з метою зміцнення національної безпеки та зменшення впливу держави-агресора на українців.

Про це йдеться у законопроєкті «Про внесення змін до ст. 155 Кодексу України Про адміністративні правопорушення щодо підвищення відповідальності за порушення законодавства установами торгівлі, громадського харчування та сфери послуг у сфері обмеження публічного використання музичного продукту держави-агресора». Він був запропонований під авторством 16 депутатів.

Питанням контролю за виконанням нового закону займатимуться керівники закладів торгівлі, громадського харчування та сфери послуг. Вони будуть відповідальні за те, щоб російська музика не звучала у їхніх закладах. Штрафи накладатимуться саме на них, а не на окремих громадян.

Ініціатива щодо штрафів отримала підтримку серед депутатів та мовного омбудсмена. Вони аргументують це питанням національної безпеки. Раніше штрафи за прослуховування російської музики у громадських місцях складали лише до 70 грн, що є недостатнім для ефективної боротьби з поширенням російської культури.Реклама: Читайте також: Російська музика та Ніжин: якої думки люди, що говорить законодавство

У Верховній Раді України зареєстровано проект закону №9547, який передбачає підвищення відповідальності за порушення законодавства щодо обмеження публічного використання музичного продукту держави-агресора. Законопроект передбачає штраф за публічне виконання, показ, демонстрацію та сповіщення у закладах торгівлі, громадського харчування та сфери послуг музичних фонограм, відеограм, музичних кліпів та інших творів російською мовою.

Штрафи за порушення цього закону пропонуються у розмірі від 300 до 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить від 5 100 до 8 500 грн. За повторне порушення протягом року штраф складатиме від 17 до 25,5 тисяч грн. Такі суми мають стимулювати власників закладів ретельніше стежити за тим, яку музику вони використовують у своїх приміщеннях.

У пояснювальній записці до законопроекту наведено приклад конфлікту, що стався на початку липня 2023 року у селі Погреби на Київщині. Відвідувачку закладу, яка зробила зауваження щодо використання російської музики в караоке, виштовхали з приміщення. Поліція склала адміністративний протокол щодо закладу за статтею 155 Кодексу про адміністративні правопорушення, яка передбачає штраф від 17 до 170 грн. У парламенті вважають, що це не є «адекватним покаранням».

Як повідомляв MYNIZHYN, Росія могла замінувати критичну підводну інфраструктуру в Північному морі. У НАТО зазначили, що будь-яке російське судно викликає підозри, оскільки всі вони працюють на державу.

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: Telegram Viber Facebook Instagram Джерело: obozrevatel.com Теги: Музика, Штраф, Росія, Російська музика, Законопроєкт, Верховна Рада Новини по темі:

30.06.2024, 12:15 276 РФ могла замінувати критичну підводну інфраструктуру ЄС — The Times

27.06.2024, 09:21 467 Фінляндія зупинить імпорт скрапленого газу з Росії — що про це відомо

24.06.2024, 16:06 951 Пошкоджено сім будинків: росіяни атакували "Шахедами" Чернігівщину

24.06.2024, 15:39 896 Не відповідають стандартам державної мови: на Чернігівщині плануют

23.06.2024, 10:10 826 Кім Чен Ин міг передати Путіну 1.6 млн артснарядів — Washington Post

22.06.2024, 13:14 454 Майже 40% шкіл Чернігівщини працюють в очному режимі: стан освітньог Реклама:

Источник

Новости Чернигова