Російська військова загроза країн Балтії зростає – доповідь зовнішньої розвідки Естонії


Російська військова загроза країн Балтії зростає – доповідь зовнішньої розвідки Естонії

Прапор Естонії (Фото — pixabay.com)

Загроза військового тиску Росії на країни Балтії зросте у середньостроковій та довгостроковій перспективі. Такий висновок викладено у щорічній доповіді, яку опублікувала Служба зовнішньої розвідки Естонії, повідомляє EER.ee.

Читайте нас у Telegram: тільки важливі та перевірені новини

У доповіді йдеться, що Росія вважає країни Балтії «найуразливішою частиною НАТО», і у разі конфлікту між НАТО і РФ саме ці країни стануть найімовірнішим напрямом воєнного тиску. Росія, ймовірно, віддасть пріоритет відновленню свого військового потенціалу в безпосередній близькості від кордону з Естонією, який був ослаблений для прямої агресії проти України.

Розвідка вважає малоймовірним прямий військовий напад на Естонію у 2023 році через те, що Росія продовжує війну в Україні, однак «у середньостроковій та довгостроковій перспективах мілітаризація Росії та її зовнішньополітичні амбіції значно збільшують ризики безпеки для Естонії».

У доповіді також йдеться, що Володимир Путін, ймовірно, збереже владу в Росії в найближчому майбутньому і що навіть у разі його виходу з Кремля Росія навряд чи стане демократичною країною.

  • 23 січня Естонія заявила, що віддає Україні всі свої гаубиці 155 мм, «щоб створити прецедент».
  • 8 лютого глава департаменту зовнішньої розвідки Естонії заявив, що у разі поразки України у війні проти Росії її ресурси будуть відібрані та звернені проти західних країн.

Джерело