Російських військ у Білорусі поменшає: половину кинуть воювати на схід України – ДПСУ


Російських військ у Білорусі поменшає: половину кинуть воювати на схід України – ДПСУ

Андрій Демченко (Фото — Media Center Ukraine — Ukrinform)

На території Білорусі наразі не фіксується створення ударних угруповань, які могли б піти в наступ на Україну з півночі, і невдовзі кількість росіян у Білорусі зменшиться вдвічі – близько 2000 військових РФ перекинуть воювати на схід. Про це на брифінгу 5 квітня повідомив спікер Держприкордонслужби Андрій Демченко.

Читайте нас в Telegram: тільки важливі та перевірені новини

Він наголосив, що ситуація на кордоні з Білоруссю залишається повністю контрольованою, і ударного угруповання, яке було б готове здійснити вторгнення на територію України, розвідка не фіксує.

«Білорусь, підтримуючи Росію, надає свою територію для російських військ, зокрема, для проведення підготовки, надає свій повітряний простір і всілякі сприяння. Також відбуваються спільні навчання між підрозділами Білорусі і Росії. На цей час, після проведення певної підготовки для російських військових, відбувається їхня ротація. Нам відомо, що розпочалися заходи з виведення російських підрозділів на територію Росії з Білорусі», – сказав Демченко.

Раніше ДПСУ повідомляла про перебування близько 4000 російських військових у Білорусі, а тепер, за словами Демченка, їхня кількість зменшиться.

«За нашими даними, з Білорусі вийде близько 2000 російських військових, яких Росія надалі планує залучити до бойових дій на сході нашої країни для посилення свого угруповання», – сказав Демченко.

Що стосується саме білоруських військ, за словами спікера ДПСУ, їх кількість і характер їхніх дій на кордоні залишаються незмінними, але українські сили готові до будь-яких сценаріїв.

  • 25 березня 2023 року Путін заявив про намір розмістити тактичну ядерну зброю на території Білорусі нібито у відповідь на плани Великої Британії поставити Україні боєприпаси зі збідненим ураном.
  • 3 квітня у Білорусі за дорученням Лукашенка розпочалася перевірка бойової готовності збройних сил країни.

Дивіться також: Білоруські прикордонники скаржаться на непристойні жести з боку українських бійців – відео

Джерело