Розвідка США: Китай розуміє, що стане наддержавою тільки якщо послабить Америку


Розвідка США: Китай розуміє, що стане наддержавою тільки якщо послабить Америку

Сі Цзіньпін та Джо Байден (Фото: EPA)

Китай розуміє, що зможе стати наддержавою лише завдяки ослабленню США. Про це заявила директор національної розвідки США Авріл Хейнс на слуханнях у сенатському комітеті, цитує її газета The New York Times.

Читайте нас в Telegram: тільки важливі та перевірені новини

За її словами, влада КНР все більше переконується в необхідності ослаблення впливу США, щоб стати більш впливовою у світі державою. Вона зазначила, що Китай може досягти своїх цілей лише послабивши сили та вплив США.

«КНР, яка дедалі більше кидає виклик США в економічному, технологічному, політичному та військовому відношенні у всьому світі, залишається нашим безпрецедентним пріоритетом», — сказала Хейнс.

Американці вважають, що армія КНР намагається досягти поставленого Сі Цзіньпіном завдання — до 2027 року стати достатньо потужною, щоб запобігти будь-якому втручанню США при вторгненні на Тайвань.

Також розвідка США заявляє: Пекін дійшов висновку, що його ядерний потенціал є недостатнім і прагне збільшити кількість ядерних шахт і міжконтинентальних балістичних ракет.

«Пекін не зацікавлений в угодах, що обмежують ядерні озброєння, і не піде на переговори, що закріплюють переваги США чи Росії», — йдеться у звіті.

  • Розвідки США та союзників останніми тижнями попереджають, що Китай розглядає можливість відправлення військової допомоги Росії, тим самим підтримавши її війну проти України. Пекін це заперечує.
  • 1 березня у Вашингтоні заявили, що Китай витрачає на проросійську пропаганду більше, ніж сама Росія.
  • Глава КНР Сі Цзіньпін хоче представити «мирний» план Пекіна диктатору Володимиру Путіну, водночас Китай не хоче «втрачати» Україну.

Читайте також: Китай вважає, що війна закінчиться влітку, ставить на Росію. Звідси й «мирний» план — Nikkei

Джерело

Новости Чернигова