Сертифікація педагогів Чернігівщини: скільки зі 71 учасника подолали “пороговий бал”

До процедури сертифікації вчителів на Чернігівщині у 2024 році долучилися 47 вчителів початкових класів, 12 української мови й літератури та 12 математиків.

Про це Суспільному розповіла начальниця управління Державної служби якості освіти в Чернігівській області Тетяна Маханькова.

За її словами, необхідні 60% балів (“пороговий бал”) під час зовнішнього незалежного тестування (ЗНТ) набрали практично усі вчителі української мови й літератури, які проходили сертифікацію.

Натомість трохи менше половини вчителів початкових класів та дві третини математиків, які виявили бажання сертифікуватися, не справилися з таким завданням.

Нагадаємо, починаючи з 2019 року, процедура сертифікації вчителів початкових класів проходить щорічно. До неї педагоги долучаються за власним бажанням.

Передбачається, що охочі, які згодились пройти цю процедуру і підтвердили свої професійні компетентності педагогічного працівника, протягом трьох років отримуватимуть 20% доплати до посадового окладу.

“Цьогоріч 15 педагогів початкової школи проходять зовнішнє оцінювання фахових знань і умінь вже вдруге”, — каже Тетяна Маханькова.

Починаючи з 2023 року сертифікацію ввели й для вчителів української мови і літератури та для вчителів математики. Читайте також: Єдина вчителька з Ніжина успішно пройшла сертифікацію вчителів

“Загалом за підсумками попередніх років у нас в області сертифікувалися 167 вчителів. Найбільше сертифікованих вчителів працює у школах міст Чернігів, Прилуки та селища Ріпки”, — зазначає Тетяна Махонькова.

У 2024 році вперше сертифікуватимуть ще й вчителів історії. Ця процедура для тих, хто вже зареєструвався, стартуватиме у вересні.

Сертифікація вчителів складається з трьох етапів, що відбуваються послідовно один за одним:

  • Зовнішнє незалежне тестування;
  • Самооцінювання учасниками сертифікації власної педагогічної майстерності;
  • Вивчення практичного досвіду роботи.

“Під час третього етапу практичний досвід роботи вчителів вивчатимуть незалежні експерти. Їх у нас в області підготовлено 153. Це, перш за все, сертифіковані вчителі минулих років, заступники директорів шкіл, консультанти центрів професійного розвитку педагогічних працівників та педагоги відповідного фаху”, — говорить Тетяна Маханькова. Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Як повідомляв MYNIZHYN, Ніжинський державний університет імені Миколи Гоголя увійшов до рейтингу 30 найкращих навчальних закладів за працевлаштуванням випускників-бюджетників. Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: Telegram
Viber
Facebook
Instagram

Источник

Новости Чернигова