ШАНОВНІ МЕШКАНЦІ ГРОМАДИ! Періодичність та тривалість відключень викликає в громадян багато питань, а дехто навіть і обурюється — мовляв, невже не можна відключати всіх однаково, по черзі, щоб не було ситуації, коли в одних світло не відключається взагалі, а інші повинні сидіти без нього по 12 годин на добу?

Відповідаємо на числені запити й прохання мешканців Городнянської громади: міська рада, на жаль, не має можливості регулювати систему відключень, щоб вона була справедливою.  Вона складається й регулюється безпосередньо АТ «Чернігівобленерго» за погодженням з Чернігівською обласною військовою адміністрацією. Яким небудь чином вплинути на це місцева влада не має ані найменшої можливості.

Прем’єр-міністра Дениса Шмигаля під час засідання Кабінету Міністрів зазначив, що українці протягом усієї зими житимуть в умовах обмеженого споживання електроенергії. Існують чіткі пріоритети включення електропостачання.

  • Перший пріоритет – це критична інфраструктура, зокрема об’єкти водо-, теплопостачання, котельні та лікарні.
  • Другий пріоритет – це об’єкти військово-промислового комплексу, що працюють на оборону країни. Принцип “все для фронту” залишається абсолютно незмінним.
  • Третій пріоритет – це бізнес, який виготовляє критично важливі товари та продукти, як хлібопекарні та молокозаводи.
  • Четвертий пріоритет – житловий сектор.
  •  

Лише після включення цих чотирьох груп електроенергія має постачатись на інші об’єкти. В уряді вважають, що  це справедливий підход, який дозволить Україні вистояти взимку.

Тому логічно припустити, що ті споживачі, які знаходяться на одній лінії з об’єктами критичної інфраструктури, менше страждатимуть від відключення світла.

Окрім того, енергетики стверджують, що у будинку чи навіть під’їзді може бути кілька ліній електромереж, які належать до різних груп і вимикаються за різними графіками. Водночас є черговість вимкнень навіть у межах однієї групи. Цю черговість оператори застосовують за потреби.

Хочемо звернутись до жителів Городнянської громади. Ми розуміємо ваше невдоволення через незручності, які приносить тривале відключення електроенергії. Однак є території, прикордонні громади, схожі з нашою,  в яких ситуація з відключеннями через постійні обстріли набагато складніша.

Так, у нас теж є перебої з енергопостачанням, до того ж відключається воно, на думку людей, несправедливо. І ми ніяк на це вплинути не можем. Але ж ми неодноразово попереджували, що це буде найтяжча зима. Знаючи підступність ворога, який діє терористичними методами, енергетики та військові припускають, що в найбільш холодні зимові місяці атаки на об’єкти енергетики поновляться з новою силою. На жаль, це означає, що українцям треба готуватися до найгіршого. 

Нинішні вимикання електрики дозволяють зменшити навантаження на мережі, відремонтувати обладнання, збалансувати енергосистему та уникнути нових аварій. Набирайтеся терпіння, шукайте альтернативні джерела опалення, домовляйтесь про прихисток з родичами, друзями. Ніякі обурення й протести не виконають роль чарівної палички й не врегулють відключення так, щоб всім було зручно й комфортно. Нам просто треба набиратися мужності й намагатися з найменшими втратами пережити ситуацію, в якій ми нічого не можемо змінити.

Згадайте про тих, хто нині в окопах. Їм набагато гірше, ніж нам. І все ж вони мужньо чинять спротив ворогу. А нам з вами треба бути достойними тих жертв, які наші захисники кладуть на алтар перемоги.

Єднаймось і бережемо одне одного. Нам ще належить протистояти не одному випробуванню у цій підступній війні. І подолати ми їх можемо тільки витримкою й силою духу.

Джерело

Новости Чернигова