«Шию штани для військових і бачу, як ворожі танки їдуть центральною вулицею» — підприємець з Чернігівщини Василь Кондаков

Під час окупації Мени, що на Чернігівщині, Василю Кондакову вдалося пошити 500 комплектів одягу для українських військових. Нині чоловік керує власною швейною фабрикою та повертає з-за кордону своїх колишніх співробітників. Про цю неймовірну історію розвитку бізнесу під час війни розповідає «Ранок Вдома».

Чоловік знайшов швейну машинку, тканину та фурнітуру та почав вчитися онлайн. Найскладніше було робити лекала, зізнався підприємець. Втім, Василь Кондаков таки спромігся освоїти нову професію та відшив 500 комплектів одягу для українських військових.

Фото: Василь Кондаков. Джерело: Скриншот

«У мене вдома машинка стояла біля вікна. Я сиджу, шию штани для військових, і бачу, як ворожі танки їдуть центральною вулицею. Мене це не зупинило, я продовжував шити. Мені треба було одягти наших захисників. Я навіть довго не спав, аби не втрачати час. Тим паче наші потребували одягу», — зізнався засновник швейної фабрики Василь Кондаков.

Коли одягнув військових, почав допомагати цивільним, які тікали з Чернігова.

«Люди виїжджали без нічого. Ні постільної білизни, ні одягу — нічого не було. Я взяв кількох людей на підмогу і ми почали відшивати постіль, бо її теж бракувало», — продовжує підприємець.

Все це Василь Кондаков робив абсолютно безплатно, використовуючи власні заощадження. Коли місто звільнили й люди почали повертатися додому, чоловік вирішив реанімувати старий бізнес й створити новий — швейний. Поки готував до запуску швейний бізнес, з’явилася можливість отримати грант. Підприємець подав свій проєкт на американську грантову програму та отримав 25 000 доларів на розвиток власної справи.

Читайте також: Більше тисячі поїздок на фронт: настоятель Кафедрального Собору Всіх Святих, капелан Сергій Чечин про волонтерство, фронт та шлях до Бога

«За цей грант ми закупили професійне обладнання. Почали набирати людей. Сьогодні на фабриці працює вісім осіб. Усі вони офіційно працевлаштовані. Кожен місяць приймаємо на роботу нового співробітника. Розвиваємося», — каже власний швейної фабрики.

Фото: Василь Кондаков

Чоловік повертає з-за закордону своїх співробітників, оплачує їм курси шиття й надає роботу, щоб розвивати й розширювати український бізнес. Додому також повернулися доньки Василя Кондакова, які допомагають батькові створювати нову продукцію. Василь Кондаков радіє тому, що спромігся налагодити бізнес у непрості для країни часи. Підприємець впевнений, що з такою командою зможе завоювати не тільки український, а й закордонний ринки.

Як повідомляв MYNIZHYN, Надя Дорофєєва та Михайло Лебіга передали 18 родинам загиблих внаслідок ракетних ударів по Чернігову 17 квітня понад три мільйони гривень, які зібрали презентуючи дуетну пісню «А я все плакала», під час спільного благодійного стриму на стримінговій платформі Twitch.

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: Telegram Viber Facebook Instagram Джерело: 0462.ua Теги: Чернігівщина, Мена, Волонтер, Окупація, Одяг, Підприємець Новини по темі:

05.05.2024, 18:20 1367 Понад 300 церков УПЦ МП: на Чернігівщині продовжують діяти ворож

05.05.2024, 08:14 667 111 пасок та будуть ще: як волонтери з Чернігівщини готували паски дл

05.05.2024, 07:48 963 Чернігівщина провела в останню путь двох захисників — Сергія Матвеєєв

04.05.2024, 13:59 710 Посилені патрулі: як відбуватимуться Великодні свята на Чернігівщині

04.05.2024, 11:10 1087 Більше тисячі поїздок на фронт: настоятель Кафедрального Собору Всі

04.05.2024, 09:48 498 Понад 13 млн: на півночі України лісівники висаджували дерева

Источник

Новости Чернигова